Ceturtdiena, 28.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Spodris, Kārlis;

Spilgtākie fotomākslas autorprojekti izdoti Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatā

Easyget.lv, 03.09.2013. 12:23

Otrdien, 10. septembrī plkst. 18.00 LKA Rīgas Kino muzejātiks atvērta Latvijas fotogrāfijas gadagrāmata 2013.
Spilgtākie fotomākslas autorprojekti izdoti Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatā

Izdevumu jau trešo gadu izdod žurnāls FK (fotokvartals.lv), apkopojot interesantākos, mākslinieciski pievilcīgākos un saturiski bagātākos pēdējo gadu Latvijas fotogrāfu darbus, informē FK galvenais redaktors Arnis Balčus.

Jaunākajā gadagrāmatā publicētas sešas mūsdienu dokumentālā fotosērijas, kuru autori – Elīna Ruka, Aija Bley, Diāna Tamane, Iveta Vaivode, Paulis Jakušonoks un Kaspars Podnieks – ar fotogrāfijas palīdzību pētījuši personiski un sabiedriski nozīmīgas tēmas. Katrā eksemplārā atradīsiet arī viena attēla fotoizdruku.

Tradicionāli gadagrāmatā iekļauti arī teksti par fotogrāfiju, lai rūpētos par Latvijas foto teorijas un vēstures attīstību. Šoreiz publicētas filozofa Kārļa Vērpes pārdomas par fotožurnālistiku Latvijā un mākslas zinātnieces Ievas Lejasmeijeres eseja par šīgada gadagrāmatas kolekciju.

Grāmatas atvēršanas pasākumā LKA Rīgas Kino muzejā (Peitavas 10/12, ieeja no Alksnāja ielas) varēs satikt attēlu un tekstu autorus, kā arī iegādāties izdevumu par pazeminātu cenu – četriem latiem.

FK ir vienīgais medijs, kas regulāri atspoguļo galvenos notikumus Latvijas fotogrāfijā, veicina to kritisku analīzi un piedāvā ieskatu arī ārvalstu norisēs. FK pieejams internetā latviešu (fotokvartals.lv) un angļu (fkmagazine.lv) valodās.

Gadagrāmatas prezentācija ievada starptautisko fotogrāfijas festivālu Rīgas Fotomēnesis 2014, kas pirmo reizi notiks 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas Kultūras galvaspilsēta.

Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatas izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Arctic Paper.

Foto (c) Elīna Ruka

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV