Otrdiena, 25.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Alma, Annemarija;

Izdots Marta Pujāta dzejas krājums „Nāk gaismā pati lampa”

Easyget.lv, 03.09.2013. 15:27

Apgāds „Mansards”, 2013. gada Dzejas dienām sākoties, priecājas laist klajā Marta Pujāta jaunāko grāmatu „Nāk gaismā pati lampa”, informē apgāda pārstāvji.
Izdots Marta Pujāta dzejas krājums „Nāk gaismā pati lampa”

Marts Pujāts tiek uzskatīts par visneparastāko un „nepieradināmāko” savas paaudzes dzejnieku. Viņa dzejoļi tulkoti un publicēti dažādās valodās. Pirmais dzejoļu krājums „Tuk tuk par sevi” (2000) apbalvots ar Klāva Elsberga prēmiju. Dzejoļu krājums „Двухзвёздочные церкви” (Divzvaigžņu baznīcas) izdots Maskavā 2005. gadā Aleksandra Zapoļa tulkojumā. Otrais Latvijā izdotais krājums „Mūsu dziesma” (2006) tapa sešus gadus, un tajā apkopotie teksti izceļas ar apbrīnojamu izteiksmes un domas precizitāti. Autors allaž uzsvēris, ka viņa dzejoļos nav neviena lieka vārda.

Arī trešā, jaunā grāmata „Nāk gaismā pati lampa” to apliecina – autora poētiskās un nevaldāmās iztēles vēriens tiek ietverts precīzi nomērītos valodas rāmjos, kas lasītājiem ļauj tos salāgot ar savējiem. Marts Pujāts turpina paplašināt savas paaudzes – un ne tikai – dzejas robežas.

Grāmatas redaktors Kārlis Vērdiņš, dizaina autors Gusts Rutkis.

Marta Pujāta dzejoļu krājuma „Nāk gaismā pati lampa” atvēršana notiks trešdien, 4. septembrī plkst. 19.00 Teātra restorānā Lāčplēša ielā 25.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV