Piektdiena, 25.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Rauls, Rodrigo;

10 dienas ar lēno revolūciju laikmetīgās mākslas festivālā Survival Kit 5

Easyget.lv, 04.09.2013. 10:20

Jau piekto gadu septembris iesākas ar vienu no vērienīgākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Latvijā – festivālu „Survival Kit”, kuru šogad atklās 5. septembrī plkst. 19.00 Nīderlandes mākslinieka Gabriela Lestera performance „Music for Riots and Fights”.
10 dienas ar lēno revolūciju laikmetīgās mākslas festivālā Survival Kit 5

Līdz 15. septembrim Rīgā, Lāčplēša ielā 60, būs apskatāma izstāde, kuru papildinās koncerti, performances, mākslinieku prezentācijas, simpozijs ar starptautiskiem ekspertiem „Slow Revolution. Māksla un kultūra institucionālajās un teritoriālajās perifērijās”, intervence „Occupy Sarkandaugava” un citi notikumi, informē Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Elza Lāma.

„Survival Kit”, kuru organizē Laikmetīgās mākslas centrs (LMC), piedalās vairāk nekā 60 mākslinieku no četrpadsmit Eiropas valstīm, kā arī ASV un Kanādas. Šī gada festivāla tēma ir lēnā revolūcija, kas aktualizējusi marginalitāti, apvēršot spēka pozīcijas un apšaubot centra dominanci. Tā ir nehierarhiska kustība, kas izaugusi no indivīdu nepieciešamības un attīsta tiešās demokrātijas tradīcijas, savus domubiedrus aicinot nebaidīties gribēt to, ko viņi vēlas.

Festivāla vērienīgo izstādi papildinās notikumu virkne, kas aicinās domāt par indivīda lomu sistēmā, par to, ko mākslinieks, mākslas organizācijas un apkaimju iedzīvotāji, esot varas perifērijā, var darīt šajā pilsoniskās aktivitātes uzplaukuma laikā.

Sestdien, 7. septembrī, „Baltajā naktī” festivāla „Survival kit 5” apmeklētājiem būs iespējams piedalīties spēlē „Absurda epizode no reevolūcijas”, baudīt „FASTWURMS” (CA) koncertperformanci, psihedēlisku ceļojumu mūzikā „The Smoking Caterpillars” izpildījumā, avangarda sintīpopu, ko radīs super-apvienība „Dr. Klisicka laboratorija”, kā arī ASV mākslinieku „The Yes Men” piedāvāto patiesību filmā „Dow Does the Right Thing” u.c.

Svētdien, 8. septembrī, norisināsies „Revolūcija vannas istabā” – pirkstiņgleznošanas meistarklase bērniem un filma „Kurts šmorē, lai atpūtinātu galvu”.

Otrdien un trešdien, 10. un 11. septembrī, notiks radošā darbnīca „Ielu horeogrāfija iesācējiem”, kurā mākslinieks Omērs Krīgers (Omer Krieger, IL) izaicinās uz intervencēm publiskajā telpā, lai izmēģinātu dažādas iespējas, kā cilvēku grupa var izveidot politiskā aktīvismā balstītas situācijas. Darbnīcai pieteikties iespējams, rakstot Ramonai Bušai-Virtmanei (ramona.b.virtmane@gmail.com).

Ceturtdien, 12. septembrī, no 11.00 līdz 18.00 norisināsies simpozijs „Lēnā revolūcija. Māksla un kultūra institucionālajā un teritoriālajās perifērijās”, kurā dažādu mākslas un kultūras organizāciju pārstāvji, kuratori, mākslinieki un aktīvisti no Somijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Nīderlandes, Krievijas, Izraēlas, Ēģiptes, Ukrainas un Latvijas sanāks kopā, lai diskutētu par ieguvumiem un izaicinājumiem, darbojoties ārpus mākslas un varas centriem.

Piektdien, 13. septembrī, plkst. 17.30 koncertuzvedumā ar prozas lasījumiem un viesmākslinieku priekšnesumiem „Mans privātais pasaules gals” tiks prezentēta Anda Gestes grāmata „Sestais atols”. Savukārt plkst. 20.00 bārā „Chomsky”, Lāčplēša ielā 68, filozofs Normunds Kozlovs aicina visus interesentus un ziņkārīgos, tai skaitā latentos aktīvistus, pievienoties neformālai sarunai par aktīvismu mūsdienās – „Gruzons par aktīvismu”.

Sestdien, 14. septembrī, no 12.00 līdz 21.00 Sarkandaugavā notiks intervence „Occupy Sarkandaugava”, kas ļaus no jauna iepazīt Rīgas vēsturisko apkaimi, kurā 18. gs. sākumā cars Pēteris I bija iecerējis izveidot Rīgas jauno centru. Programmā paredzēta ekskursija pa Sarkandaugavu, pop-up izstādes, kurās varēs apskatit Romana Korovina, Ata Jākobsona un Ilzes Vanagas darbus, kā arī mākslinieka Bahbaka Hašemi-Nezhada un kuratoru platformas „BCC” darbnīcas „Lose & Find” rezultātus. Būs iespējams noklausīties mākslinieka Jonasa Būhela prezentāciju „Enough Is Enough”, notiks filmas „Empire Me” seanss un spēle „Absurda epizode no reevolūcijas”, Johannas Hestes (SE) performance, kā arī grupas „Čipsis un Dullais” koncerts. Intervences dalībnieki: Jonass Būhels (Jonas Buechel, DE/LV), kuratoru platforma „BCC” (Maija Rudovska), Ramona Buša-Virtmane, Vladislavs Saveļjevs, Johanna Heste (SE), Sarkandaugavas attīstības biedrība (Alija Turlaja) u.c.

Šogad „Survival Kit” izstādē par stratēģijām, kas varētu mainīt pastāvošo sistēmu vai radīt jaunu alternatīvu esošajai, izstādē reflektēs tādi mākslinieki kā The Yes Men no ASV, Johanna Billing no Zviedrijas, Minna L. Henriksson no Somijas, Gabriel Lester no Nīderlandes, Harun Farocki no Vācijas, Oliver Ressler no Austrijas, Ane Hjort Guttu no Norvēģijas, Sasha Kurmaz no Ukrainas, Francisco Camacho no Nīderlandes, Nina Kurtela no Vācijas, Ivars Drulle, Krišs Salmanis, Anda Lāce, Kate Krolle, radošā grupa „Orbīta” no Latvijas un citi mākslinieki.

Festivāla „Survival Kit 5” ieejas biļete maksā 1 Ls; ar atlaidi – 0,50 Ls. Biļete derīga visu festivāla laiku. Izstāde atvērta darba dienās no 15.00 līdz 21.00, kā arī brīvdienās no 12.00 līdz 19.00.

Foto: Survival kit iekārtošana. Foto (c) Andrejs Strokins

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV