Piektdiena, 28.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Skaidrīte, Justs, Skaidra;

Raiņa luga „Pūt, vējiņi!” liepājnieku sniegumā skatāma Jūrmalā

Easyget.lv, 12.09.2013. 14:35

21. septembrī plkst. 16.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros, J. Pliekšāna ielā 5/7 būs iespēja noskatīties Raiņa lugu „Pūt, vējiņi!” Liepājas Metalurgu Tautas teātra iestudējumā, informē Memoriālo muzeju apvienības pārstāve Sandra Zobena. Izrāde tika atzīta par Latvijas amatierteātru „Gada izrādi 2011.”

2013. gads ir Raiņa lugas „Pūt, vējiņi” simtgades gads. Šveicē, tālu no dzimtenes, tapa viena no dvēseliskākajām un tautā iemīļotākajām dzejnieka lugām. Tās pirmizrāde notika Pēterpils Latviešu labdarības biedrības 35 gadu jubilejas svinībās 1913. gada rudenī. Simts gadu laikā tam sekojuši neskaitāmi iestudējumi uz profesionālu un amatieru teātru skatuvēm.

Izrādes režisore Daina Kandevica par iestudējumu stāsta: „Mūsu Tautas dzejniekam Imantam Ziedonim ir pasaka, kurā spēlējas, spēlējas, kamēr sāk spēlēt… Līdzīgi Metalurgu Tautas teātris meklē ceļu Tautas dzejnieka Raiņa lugas „Pūt, vējiņi!” atklāsmei – viss iesākas ar lugas lasīšanu Režisora vadībā, līdz beidzot, pakāpeniski pārģērbjoties un pārtopot, kopā ar skatītājiem (lugas lasījumā Režisors, kuru atveido Ainars Krūms, iesaistīs arī skatītājus) mēģināsim atklāt izrādes varoņu traģiskos likteņstāstus.

Šodienas cilvēks dzīvo ļoti straujā dzīves ritmā – pieradis pie ātriem saziņas līdzekļiem, acumirklīgām reakcijām uz notiekošo, televīzijas klipi iemācījuši uztvert būtisko caur spilgtām detaļām un asociācijām. Veidojot izrādi, orientējāmies uz jauniešu auditoriju, kurai vēlamies dot ieskatu dramaturģijas lasīšanā un Raiņa „Pūt, vējiņi!” atklāsmē ļoti koncentrētā substancē.”

Izrāde iestudēta divos sastāvos (atsevišķas lomas pat trīs!), līdz ar to iestudējuma varianti nedaudz atšķiras. 21. septembrī skatītājiem rādīsim izrādi ar jaunāko aktieru sastāvu. Baibu atveidos Ilze Cimermane, kurai šī būs pirmā loma mūsu teātrī, Uldis būs Aigars Kārkliņš – viņam, tāpat kā Kristīnei Finkai Zanes lomā, šis ir otrais iestudējums. Didzis būs Mārcis Ļaksa – arī universitātes students un arī viņam pirmā loma Metalurgu Tautas teātrī. Arī Andu atveidos viena no mūsu teātra jaunākajām aktrisēm Laura Grundmane. Pārējo aktieru ansambli veido teātra ilggadējie un pieredzējušie aktieri: Māte – Ērika Vecvagare, Gatiņš – Kaspars Plauks, Ciepa – Lāsma Ruņģe, bet Orta – Sinilga Ozoliņa.

Izrādē izmantota Imanta Kalniņa mūzika kinofilmai „Pūt, vējiņi!”, kostīmus darinājusi un dejas iestudējusi Ērika Vecvagare. Par dekorācijām parūpējies Kaspars Plauks, bet izrādi apskaņos un apgaismos Jānis Fridrihsons un Dainis Roze.

Ieejas maksa: LVL 1,00.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV