Piektdiena, 28.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Skaidrīte, Justs, Skaidra;

Top inovatīvs “Noziegums un sods” iestudējums

Easyget.lv, 17.09.2013. 15:59 | komentāri (1)

Dirty Deal Teatro 6. oktobrī pirmizrādi piedzīvos jauns, inovatīvs F.Dostojevska romāna “Noziegums un sods” iestudējums, ko veido režisori Toms Auniņš un Normunds Griestiņš.
Top inovatīvs “Noziegums un sods” iestudējums

Galvenais varonis Rodions Romanovičs Raskoļņikovs ir no mācībām atskaitīts students, ideologs un slepkava, kurš ar ideju palīdzību cenšas attaisnot slepkavību.

Radions Romanovičs Raskoļņikovs ir vīruss. Viņš inficē visu, ar ko saskaras – vai tā būtu reliģija, attiecības starp cilvēkiem vai viņš pats.

Romāna radīšanas laikā Fjodors Dostojevskis paredzēja drīzo Dieva gāšanu par labu cilvēku radītām ideoloģijām, kurām sekojot turpmāko gadu laikā dzima, mira un dzīvoja simtiem miljonu Zemes iedzīvotāju.

Izrādes centrā ir Raskoļņikova, Porfīrija un Svidrigailova savstarpējās attiecības, tādejādi ļaujot koncentrēties uz nozieguma filozofiju un teoriju. Uzmanība tiek pievērsta videi, kurā rodas reakcionāras idejas, un sekām, kādas ir jāizdzīvo galvenajam varonim, kurš ir metis izaicinājumu lielajai pasaules kārtībai un Dievam.

Režisori Toms Auniņš un Normunds Griestiņš ir pamanāmi Latvijas teātra telpā. Viņu iestudētās izrādes raksturo spilgti izteiksmes līdzekļi, kā, piemēram, pašu veidota ekspresīva elektroniskā mūzika un projekcijas. Abu veidotajās izrādēs blakus akadēmiski izglītotiem aktieriem spēlē arī citu mākslas jomu pārstāvji.

Izrādes „Noziegums un sods” aktieru sastāvu veido horeogrāfe Kristīne Vismane, aktrise Anete Saulīte, radošās apvienības UMKA.LV dalībnieks Armands Berģis, režisors un aktieris Toms Auniņš, kā arī performances mākslinieks, mūziķis un blogeris Andrejs Zālītis.

Izrādes scenogrāfs Toms Grīnbergs ir stažējies Volksbuehne Am Rosa Luxemburg-Platzteātrī Berlīnē un bijis scenogrāfa asistents Andrim Freibergam Nacionālajā operā. Izrādes tērpu mākslinieki Kristians Aglonietis un Elza Ozolīte ir vieni no iniciatīvas „Karnevālu tērpu darbnīca” dalībniekiem.

Izrāde "Noziegums un sods" turpina abu režisoru izvēli radīt patiešām citu teātra pieredzi.

Nākamās izrādes - 7. oktobrī plkst. 21:00 un 30. oktobrī plkst. 19:00.

Biļešu cena: Ls 6 (skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 4); biļešu cena uz pirmizrādi – Ls 8 (skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 5). Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un pirms irzādes.

Vairāk informācijas teātra mājaslapā: www.dirtydeal.lv/teatro un www.draugiem.lv/Dirty-Deal-Teatro

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV