Piektdiena, 28.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Skaidrīte, Justs, Skaidra;

Noslēdzies teātra festivāls/ darbnīca „Telpa Daugavpils”

Easyget.lv, 18.09.2013. 12:21 | komentāri (3)

Festivāls/ darbnīca „Telpa Daugavpils” - kā apliecinājums talanta spēkam
Noslēdzies teātra festivāls/ darbnīca „Telpa Daugavpils”

Galerijas:

„Mēs visi esam liecinieki brīnumam. Cilvēki nevis daudz runā, kā parasti, bet dara, izmanto savus talantus. Šis festivāls ir ieguldījums pilsētas attīstībā, teātra attīstībā. Paldies visiem, kas to izdarīja!” festivāla nozīmi pilsētas un Daugavpils teātra attīstībā festivāla noslēguma uzrunā uzsvēra teātra direktors O.Šapošņikovs.

Teātra festivāls/ darbnīca „Telpa Daugavpils” risinājās laikā no 2. līdz 15. septembrim Daugavpils cietokšņa bijušā Kara hospitāļa ēkā. Divu nedēļu garumā jaunie teātra jomas pārstāvji devās radošajos meklējumos, lai festivāla noslēguma dienā skatītājiem piedāvātu piecas piecpadsmit minūšu garas izrādes jeb performances.

Par festivāla norises vietu tika izvēlēta unikāla vēsturiska būve un „Telpa Daugavpils” dalībnieki, pēc režisora un festivāla idejas autora Georgija Surkova iniciatīvas, tika aicināti savu darbu radīšanā īpašu uzmanību pievērst telpas ne tikai kā fiziska jēdziena izpratnei, bet tvert to arī kā papildus „dalībnieku” uz spēles laukuma.

Festivālā piedalījās pieci režisori, starp kuriem bija pārstāvji no Krievijas un Polijas, pieci jaunie scenogrāfi, dramaturgi, kā arī aktieri no Rīgas - Uldis Sniķers, Klāvs Mellis, Laura Atelsone, Liene Sebre, Lauma Balode, bet no Daugavpils teātra trupas izrādē piedalījās Egils Viļumovs, Jurijs Losevs, Miroslavs Blakunovs, Māris Korsiets, Kristīne Veinšteina, Vera Hramņikova.

Darbnīcu ietvaros festivāla dalībniekiem tika dota iespēja piedalīties ievērojamu teātra jomas profesionāļu meistarklasēs. Festivālā viesojās dramaturģe Natālija Vorožbita (Ukraina), kura ir viena no pazīstamākajiem Austrumeiropas jaunās dramaturģijas pārstāvjiem, viņas lugas uzvestas Anglijā, Latvijā, Krievijā un citur. Tāpat vieslekcijas lasīja Andrejs Urajevs (Krievija), kustību režisors un Krievijas prestižās teātra skolas MXAT pasniedzējs, kino un teātra režisore Valērija Surkova (Krievija). Kopā ar paralēli Marka Rotko mākslas centrā notiekošās starptautiskās mākslinieku rezidences „Marks Rotko” dalībniekiem jaunie mākslinieki veidoja instalācijas – „pieminekļus” festivāla ietvaros radītajām performancēm un to skartajām tēmām. Teātra festivāla / darbnīcas laikā Daugavpils iedzīvotājiem tika dota iespēja ieskatīties mākslinieku radošajā procesā, apmeklējot organizētās vieslekcijas, kā arī eksursijas pa Hospitāļa telpām, ielūkojoties mēģinājumu procesā.

Festivāla noslēgumā 15. septembrī ar performanču palīdzību tika atdzīvinātas Daugavpils cietokšņa hospitāļa telpas. Noslēguma dienā apmaklēt izrādes bija ieradušies viesi no Daugavpils un Rīgas. Viesu vērtējumam tika nodotas piecas dažādas izrādes, kuras katra nesa savu unikālo, konkrētās telpas iedvesmoto stāstu.

Aizvadīto festivālu var saukt par īpašu teātra dzīves notikumu Daugavpilī, kas ir piešķīris jaunu nozīmi vienai no Daugavpils cietokšņa kompleksa ēkām, sniedzot neatkārtojamu pieredzi darbnīcas dalībniekiem, kā arī aizsākot jaunu teātra tradīciju Daugavpilī.

Par festivāla veiksmīgo norisi Daugavpils teātris īpašu paldies saka visiem projektā iesaistītajiem, kā arī Daugavpils pašvaldībai un Valsts Kultūrkapitāla fondam.

Foto: Izrāde teātra festivāla/ darbnīcas „Telpa Daugavpils” ietvaros. Foto (c) Ivanov Ivan

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV