Ceturtdiena, 15.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Gastons, Aelita;

Filma „Spēlmanis” pirmizrādi piedzīvos Sansebastjanas filmu festivālā

Easyget.lv, 19.09.2013. 14:43

Latvijas - Lietuvas kopražojuma filma par aratzspēļu māktu ātrās palīdzības mediķi pasaules pirmizrādi piedzīvos prestižajā filmu festivālā Spānijā
Filma „Spēlmanis” pirmizrādi piedzīvos Sansebastjanas filmu festivālā

Studijā Lokomotīve un Uļjanas Kim studijā tapusī Latvijas - Lietuvas kopražojuma filma „Spēlmanis” pasaules pirmizrādi piedzīvos , kas norisināsies no 20. līdz 28. septembrim, informē Studijas Lokomotīve Zanda Dūdiņa.

Režisora Ignas Joninas (Ignas Jonynas) filma ir viena no programmā New Directors iekļautajām filmām, kas sacentīsies par galveno balvu – Kutxa New Directors Award. Kopumā šajā programmā tiks izrādītas 16 jauno režisoru pirmās vai otrās spēlfilmas, pārstāvot plašu valstu spektru – sākot no Spānijas, Meksikas un Čīles, līdz pat Francijai, Vācijai, Ukrainai un Ķīnai.

Par galveno balvu, kura ir ne vien nozīmīga ikvienam debitējošam režisoram, bet arī finansiāli lielākā šī brīža festivālu apritē, lems starptautiska piecu cilvēku žūrija scenāristes Marinas Stavenhāgenas (Marina Stavenhagen, Meksika) vadībā. Atbildīgo lēmumu līdz ar viņu pieņems režisors un kopš šī gada arī Pamplonas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla mākslinieciskais direktors Oskars Alegria (Oskars Alegria, Spānija), producente Karmena Kobosa (Carmen Cobos, Spānija), Larošelas starptautiskā filmu festivāla mākslinieciskā direktore Sofija Miruza (Sophie Mirouze, Francija) un Karlovi Vari Starptautiskā filmu festivāla mākslinieciskais direktors Karels Ohs (Karel Och, Čehija)

Sansebastjanas filmu festivāls ir viens no nozīmīgākajiem A klases festivāliem, kas lepojas gan ar BAFT (Britu filmu un TV akadēmijas,) FIAPF (Starptautiskās kinoproducentu asociācijas), gan FIPRESCI (Starptautiskās kinokritiķu asociācijas) akreditācijām.

Iepriekš Latvijas vārdu Sansebastjanas festivāla vēsturē spoži ierakstījusi Herca Franka dokumentālā filma „Septiņi Simeoni”, kas 1991. gadā saņēma balvu kā labākā dokumentālā filma.

Filmas centrā ir Vincents – talantīgs ātrās palīdzības mediķis, kurš aizraujas ar azartspēlēm. Aizvien biežāk nokļūstot finansiālās grūtībās, Vincents spiests meklēt risinājumu un dara to visai radoši, izveidojot spēli, kurā likme ir pacientu dzīvība vai nāve. Taču kādā brīdī Vincentam nākas izšķirties starp azartu, kas turklāt nes iespaidīgus ienākumus, un romantiskām jūtām. Un šī izvēle kļūst bīstama.

„Spēlmanis” ir pirmā Latvijas – Lietuvas kopražojuma spēlfilma, kas tapusi pēdējo 20 gadu laikā, un arī pirmā no abu valstu spēlfilmām, kas kopš neatkarības atgūšanas iekļauta šī festivāla programmā.

Filma „Spēlmanis” ir tapusi gan ar Latvijas un Lietuvas nacionālo atbalstu, gan ar Eiropas Padomes filmu atbalsta fonda Eurimages finansējumu.

Spēlmanis skatītājus Latvijā sasniegs šī gada nogalē - jau pēc starptautiskās pirmizrādes Spānijā.

Filmas "Spēlmanis" oficiālā mājaslapa: http://www.losejas.lt/en/

Atgādinām, ka Studijā Lokomotīve tapušas tādas filmas kā Aika Karapetjana „Cilvēki tur”, kas pirmizrādi piedzīvoja Karlovi Vari filmu festivālā Čehijā, un Ivara Tontegodes „Sēņotāji”, kas Latvijas skatītājus sasniedza šī gada pavasarī un drīzumā piedzīvos arī starptautisko pirmizrādi.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV