Otrdiena, 29.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis;

14. Rīgas Grāmatu svētki ir klāt

Easyget.lv, 17.10.2013. 09:12

18., 19. un 20. oktobrī Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina uz Rīgas Grāmatu svētkiem, kas, kā ik rudeni, notiks Rīgas Kongresu namā.

Savus lasītājus gaidīs ap 40 grāmatu izdevējiem (Avots, Atēna, Dienas Grāmata, Jāņa Rozes apgāds, Jumava, Kontinents, Latgales Studentu centrs, Liels un mazs, Madris, Neputns, Nordik, Pētergailis, Turība, Zinātne, u.c.). Arī šogad svētki nav iedomājami bez interesantas kultūras programmas.

Kā jau ierasts, visas trīs Grāmatu svētku dienas darbosies arī grāmatu maiņas galds, loterija, kurā varēs piedalīties ikviens, kura pirkums būs vismaz 5 latu vērtībā.

Mazos lasītājus gaida sevišķi plaša un interesanta programma – vairāku brīnišķīgu jaunu grāmatu atvēršana, Jura Zvirgzdiņa grāmatu maratons, BIKIBUKA darbnīca un citi jauki pasākumi. Pasākumu piedāvājums pieaugušajiem lasītājiem arī ir ļoti bagātīgs.

Piektdien plkst 12.30 notiks Rīgas Grāmatu svētku svinīgu atklāšanā un uzreiz pēc tam, plkst. 13.00 - apaļā galda diskusija „Grāmatniecība mediju telpā. Vēlamais un realitāte”. Vai sabiedrība saņem pietiekamu informāciju par grāmatām un svarīgākajiem notikumiem nozarē? Kā ieinteresēt par lasīšanu un celt tās prestižu? Vai esošās iespējas tiek izmantotas pilnībā, varbūt tomēr nē? Kopīgs situācijas vērtējums un viedokļu apmaiņa varētu būt ļoti lietderīga un interesanta kā mediju pārstāvjiem, tā nozarei.

Lai izvēlētos, kad apmeklēt šī rudens Grāmatu svētkus, aicinām ielūkoties pasākumu programmā

18. oktobris

 • 12.30 – Atklāšana
 • 13.00 – Apaļā galda diskusija “Grāmatniecība mediju telpā. Vēlamais un realitāte”. (215. telpa)

19.oktobris

 • 12.00 – Deniss Hanovs. Grāmatas “Eiropas aristokrātijas kultūra 17.–19. gadsimtā” prezentācija. Ielūdz izdevniecība “Zinātne” (215.auditorija)
 • 12.30 – Omulīga saruna ar sporta žurnālistu, futbola tiesnesi, grāmatas “Kompensācijas laiks” autoru Miķeli Rubeni. Sarunu vada radio žurnālists un sporta virtuves pārzinātājs Gunārs Jākobsons. Ielūdz apgāds “Nordik” (Mazā zāle)
 • 13.30 – Jura Zvirgzdiņa grāmatas “Taro, Tama un Kicune. Stāsts par viduslaiku Japānu” atvēršana. Ielūdz izdevniecība “Pētergailis” (215. telpa)
 • 14.00 – Lato Lapsas grāmatas “Trīspadsmit Amerikas” prezentācija. Ielūdz izdevniecība “Dienas Grāmata” (Mazā zāle)
 • 15.00 – Bērniem. Tikšanās ar grāmatas autoru Kasparu Vecvagaru un mūziķu grupu. Grāmatas “AM. Saimes mūzika un kopbūšanas” prezentācija. Ielūdz izdevniecība “Jāņa Rozes apgāds” (215. telpa)
 • 15.30 – Dzintara Tilaka grāmatas “Laika atkārtojums” prezentācija. Ielūdz izdevniecība “Madris” (Mazā zāle)
 • 16.30 – Latviešu tautas dziesmu akadēmiskā izdevuma 10. sējuma “Precību dziesmas” atvēršana. Piedalās etnomuzikologi Mārtiņš Boiko un Anda Beitāne. Ielūdz izdevniecība “Zinātne” (215.telpa)
 • 17.00 – Agra Redoviča sastādītās grāmatas “Mariss Vētra. Atbalsis. Raksti un vēstules” prezentācija. Ielūdz izdevniecība “Mansards” (Mazā zāle)
 • 18.00 – Ēriks Hānbergs. Cilvēki un lopiņi lauku mainībā – grāmatās un ārpus tām. (“Janeks uzmeklē Birznieku”, “Jaušības un nejaušības”, “Skujiņš Naukšēnos”, “Pirmā grēka līcis” u. c.). Ielūdz izdevniecība “Jumava” (215. telpa)

20.oktobris

 • 10.30 – Atskats uz konkursa “Zelta ābele” 20 gadiem. Filmas demonstrēšana, atmiņas. (215.auditorija)
 • 11.00 – Bērniem. Henrika Andersone. “Emma Glorija un sarkanā Ilgu grāmata” prezentācija. Ielūdz izdevniecība “Liels un mazs” (Mazā zāle)
 • 12.00 – Mārtiņš Dāboliņš. “Ceļojumi mežā, mākslā, politikā” prezentācija. Ielūdz izdevniecība “Divpadsmit” (215. auditorija)
 • 12.30 – Bērniem. Jautrā burtu ballīte. Maijas Bajarunienes ĀBECES prezentācija. Ielūdz izdevniecība “Madris” (Mazā zāle)
 • 13.30 – Bērniem. “Bikibuku” dzimšanas dienas darbnīca. Ielūdz izdevniecība “Liels un mazs” (215. auditorija)
 • 14.00 – Vilis Lācis. Ceļojums uz Norieta pilsētu. Ielūdz izdevniecība “Divpadsmit” (Mazā zāle)

Ieeja ir bez maksas.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV