Sestdiena, 11.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Svens, Leonora;

„Kinotēkā” - franču skaistākie kino stāsti un „Maigās jūtas” ar Odriju Totū

Easyget.lv, 21.10.2013. 13:50

Sestdien, 26. oktobrī, pulksten 21.40 raidījums „Kinotēka” ielūkosies skaistākajos un romantiskākajos franču kino stāstos un pētīs franču melodrāmas pārvērtības un noslēpumus, turklāt aktieris Andris Bulis atklās savu kino romantikas recepti, bet dīdžejs Toms Grēviņš piedāvās aizkustinošu franču kino mūziku. Turpinot tēmu, pēc raidījuma pulksten 22.10 LTV1 demonstrēs romantisko filmu „Maigās jūtas” (La delicatesse) ar pazīstamo franču kinozvaigzni, “Amēlijas” atveidotāju Odriju Totū galvenajā lomā.

Ne tikai Amēlijas dzirkstošais prieks, bet arī skumjas ļoti piestāv šarmantajai franču atrisei Odrijai Totū. Divām Cēzara balvām nominētajā romantiskajā komēdijā „Maigās jūtas” viņa delikāti atklāj jaunas sievietes jūtu pasauli – sākot no iemīlēšanās un laulībām līdz traģēdijai un atdzimšanai. 

Natālija ir mīlējusi, savu mīlestību zaudējusi un vēl tagad, trīs gadus pēc mīļotā vīra pāragrās nāves, cenšas remdēt savas dziļās bēdas ar darbu, domājot, ka neko tādu vairs nepiedzīvos. Pilnīgi noteikti – ne jau ar ne visai izskatīgo, ne visai iznesīgo kolēģi Markusu, kuru apkārtējie neuztver nopietni. Un tomēr Natālija Markusu noskūpsta – tāpat vien, bez kāda nodoma. Markusu šis skūpsts pilnīgi izsit no līdzsvara. Natālijas draugus tāpat. Bet Markusa jūtas izrādās ļoti nopietnas, tāpat vien atteikties no tām viņš nedomā... Abi patiesi ir dīvains pāris: viņš – neveikls un nedrošs, viņa – tieša un saka visu, ko domā. Vai viņam izdosies pārliecināt pašam sevi un mīļoto, ka viņš ir Natālijai gana labs, vai izdosies vairs neievērot izbrīnā pret viņiem pavērstos apkārtējo skatienus, kas liecina, cik grūti noticēt tam, ka šāds neveiksminieks ir kopā ar tik skaistu sievieti?

Filmas „Maigās jūtas” scenārija autors Davids Fonkinoss adaptējis ekrānam pats savu romānu un kopā ar brāli Stefanu filmu arī režisējis. Filma ir abu debija kinorežijā. Autors stāsta, ka gribējis parādīt neparastu mīlasstāstu un to, cik svarīgi mīlestībā ir trāpīt īstajā brīdī, kad cilvēks ir gatavs atkal dzīvot. Filmas autoru lielā veiksme bija Odrijas Totū lēmums piedalīties. Viņas šarms, lai cik valdzinošs, nav provocējošs un agresīvs - tieši tāpēc viņai tā piestāv Natālijas loma. Tomēr atrast aktrisei partneri nebija tik viegli. Pēc scenārija Markusam bija jābūt zviedram, taču atrast iecerei ārēji atbilstošu franciski runājošu zviedru aktieri izrādījās neiespējami. Risinājums tika sameklēts Beļģijā – Fransuā Damjens ir labi pazīstams Francijā, taču kā komiķis līdz šim bija redzēts pavisam citādās lomās. Tas, ka aiz viņa robustās ārienes var atklāties tāds maigums, daudziem bija jaunums.

Filma runā par jūtām tik tieši un bez manipulācijas, ka nenoticēt nav iespējams. Šeit jūtu sarežģītība atklāta ļoti niansēti. Vai Natālija uzveiks savas sēras pēc vīra, vai Markuss pārvarēs stindzinošo sajūtu, ka nav šīs skaistās sievietes cienīgs? Viss vedina domāt, ka tas nebūs iespējams. Turklāt pie Holivudas stereotipiem pieradušais skatītājs visdrīzāk nospriedīs, ka tik skaista un eleganta sieviete ir pelnījusi ko labāku. Taču Natālijai svarīgākas par Markusam draudošo plikpaurību ir viņa domas un jūtas. Atgriezieties no Holivudas uzburtā perfekto cilvēku sapņa – īstajā dzīvē neviens nav ideāls!

Visi „Kinotēkas” raidījumi arī jaunajā sezonā iedziļināsies kādas kino tēmas izpētē un informēs par kino aktualitātēm un jaunumiem Latvijas kinoteātros. Raidījuma radošā grupa: kinokritiķes Daira Āboliņa, Dita Rietuma, raidījuma režisore pazīstamā dokumentāliste Inese Kļava, operators Aleksandrs Grebņevs, asistenti Jānis Ābele un Laura Lauziniece. Projekts tiek realizēts LTV sadarbībā ar Kinoskolu. Raidījums skatāms LTV1 un http://www.ltv.lv/lv/kultura/kinoteka/.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV