Otrdiena, 07.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Maruta, Alda;

Bērnu grāmatu klāstā – divas jaunas Laimas Kotas grāmatas

Easyget.lv, 22.10.2013. 13:49

Izdevniecība "Dienas Grāmata" izdevusi Laimas Kotas grāmatas bērniem "Matilde un Terēze jeb Kā būt Te, Tur un Citur" un "Matilde un Terēze. Īsi skaitāmstāsti mazajiem bērniem".
Bērnu grāmatu klāstā – divas jaunas Laimas Kotas grāmatas

Iztēles rotaļas un lomu spēles, kādas savās fantāzijās uzbur ikviens bērns, veido Laimas Kotas jaunā darba “Matilde un Terēze jeb Kā būt Te, Tur un Citur”, kam autore devusi apakšvirsrakstu – ar bērniem lasāms romāns par dzīvi ar skaitāmstāstiņiem. Darbība notiek parastā lauku mājā, bet ikdienišķās lietas un norises aizved līdz neparastiem notikumiem un piedzīvojumiem. Atliek tikai iemērkt roku akvārijā, un var sākties ceļojums uz zemūdens pasauli. Pa puķuzirņastīgām var nokļūt vēju valstībā, bet tomātu sienamās šņores pārtop par ķirzakām un kļūst par ierosmi lidojumam ar paklāju. Te, Tur un Citur ir vietas, kur sastopami prinči un princeses, nāras, fejas un dūkņas, kur mīt olektgari vīriņi un zemzemes sieviņas tāšu baltos lakatiņos, bet kur nav vietas visu bērnu biedam – garlaicībai. Dzīvespriecīgais stāsts par abām māsām, viņu vecmāmiņu Nonnu un kaķeni Boniju apliecina – viss no pasakām ir dzīve.

“Te – mājās, Tur – kaimiņos, Citur – pasaulēs caur Ūdeni, Uguni, Gaisu un Zemi. Šajā ceļojumā devos kopā ar mazmeitām Terēzi un Matildi un piedzīvoju īstus brīnumus. Kad ārā aiz loga ir tumšs, pūš vējš, krakšķ zari un ir tik bailīgi bailīgi, visdrošāk ir būt kopā ar bērniem. Viņi pasaules kārtību pieņem vienkāršāk. Viņi zina – viss no pasakām ir dzīve. Tāpēc arī man bija tik viegli radīt šo dzīvespriecīgo pasauli,” raksta Laima Kota.

Grāmatu papildina Krišus Muktupāvela ilustrācijas. Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska.

Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV