Pirmdiena, 30.Novembris 2020. » Vārdadienas svin: Andrejs, Andrievs, Andris;

“Cik tuvu?” - caur deju un mūziku par sajūtām un laiku

Easyget.lv, 24.10.2013. 13:08

30. oktobrī Ģertrūdes ielas teātrī notiks pirmizrāde “Dejas Anatomijas” jaunākai izrādei “Cik Tuvu?”, kuru veido horeogrāfe Elīna Breice sadarbībā ar dejotājiem Evitu Biruli un Edgaru Šļakotu.
“Cik tuvu?” - caur deju un mūziku par sajūtām un laiku

Izrāde atklās divu cilvēku atmiņu un sajūtu uzplaiksnījumus, ko modina situācijas no kopdzīvē pavadītā laika, informē izrādes izpildproducente Zane Estere Gruntmane.

Vai dzīvot līdzas nozīmē to pašu, ko dzīvot kopā? Vai ilgstošā blakusesamībā mēs spējam saglabāt tuvību? Kas ir tas, kas mūs vieno? Vai mēs ir tikai “mēs” un kur esmu “es”? Kādas sajūtas mūs pārņem par laiku, ko nodzīvojam kopā?

Laiks, kā atzīst horeogrāfe, būs nozīmīga izrādes vienība ne vien dejotājiem, kuriem fiziski un emocionāli būs jāizdzīvo un jāpiepilda laiks telpā, bet arī skatītājiem, kuriem tiks sniegta iespēja laiku saredzēt un sajust.

“Cik Tuvu?” raksturu veido piepildīta kustība telpā - žesti, deju soļi, skāvieni, kritieni, lēcieni, skatieni -, kuru emocionāli un atmosfēriski paspilgtina solo dziedājumi no liriskām, traģiskām un komiskām aizgājušo gadsimtu operām. Izrādē varēs saklausīt ārijas no Itālijas opermūzikas meistaru Doniceti, Pučīnī un Bellīni, kā arī klasicisma ģēnija un viena no vispopulārākā klasiskās mūzikas dižgara Mocarta daiļrades.

Izrādes radošo komandu veido horeogrāfe Elīna Breice, dejotāji Evita Birule un Edgars Šļakota, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Uģis Bērziņš, gaismotāji Jūlija Bondarenko un Matīss Beķers un izpildproducente Zane Estere Gruntmane.

Pirmizrāde: 30.oktobrī plkst. 19:00, tuvākās izrādes: 31. oktobrī, 1. un 18.decembrī plkst. 19:00.

Biļetes iepriekšpārdošanā: www.bezrindas.lv un galerijā Istaba, rezervācija git@git.lv. Biļešu cenas: LVL 6, LVL 3 (skolēniem, skolotājiem, studentiem, pensionāriem).

Plašāka informācija: www.dejasanatomija.lv, www.git.lv

Foto: Izrāde “Cik tuvu?”. Foto (c) Agnese Zīle, Veto Magazine

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV