Ceturtdiena, 28.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Vilhelms, Vilis;

Mākslas muzeja rekonstrukcija izmaksās par aptuveni 309 000 latu vairāk

LETA/ Easyget.lv, 06.11.2013. 16:48

Kļūdainu hidroģeoloģisko datu dēļ Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) jaunā pazemes apjoma būvniecības gaitā radušies papildu tēriņi 309 000 latu apmērā, šodien žurnālistiem pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).
Mākslas muzeja rekonstrukcija izmaksās par aptuveni 309 000 latu vairāk

Galerijas:

Pašreiz aprēķināts, ka šīs kļūdas dēļ muzeja jaunā apjoma būvdarbi izmaksās par aptuveni 309 000 latu vairāk, nekā plānots. Domes Īpašuma departaments šodien nosūtījis vēstuli ar šo informāciju projekta autoriem, lietuviešu arhitektu SIA "Process Office". Burovs norādīja, ka departaments kā pasūtītājs neparedzētos izdevumus vēlas piedzīt no projektētājiem, kuru darbā pieļauta kļūda. Vienlaikus viņš norādīja, ka projektētājiem ir civiltiesiskā apdrošināšana, tāpēc, iespējams, neparedzētos izdevumus varētu segt apdrošinātāji.

Hidroģeoloģisko izpēti šajā gadījumā veicis apakšuzņēmējs - SIA "Būve un forma". Projekta ekspertīzē nepilnības izpētē nav konstatētas, jo tad ekspertiem nāktos veikt atkārtotu hidroģeoloģisko izpēti.
Vietā, kur plānots apakšzemes apjoms, patlaban izrakta 10 metru dziļa bedre, izbūvēta gruntsūdens pazemināšanas sistēma un uzsākti pamatu plātnes, sienu hidroizolācijas un betonēšanas darbi.

Muzeja vēsturiskajā ēkā demontāžas darbi pabeigti 90% apmērā, veikti pamatu nostiprināšanas darbi, izbūvēta pagaidu jumta konstrukcija virs ēkas jumta rietumu pusē, uzsākti inženierkomunikāciju izbūves darbi. Ēkā tiek veikta logu restaurācija un uzsākti centrālās ieejas fasādes un kupola jumta restaurācijas darbi.

Gan domes Īpašuma departamenta, gan "Re&Re" pārstāvji pagaidām atturas prognozēt, vai izdosies iekļauties sākotnēji noteiktajā termiņā un visus būvdarbus pabeigt līdz 2015.gada aprīlim - par termiņiem un papildu tēriņiem lielāka skaidrība varētu būt pēc ziemas perioda, 2014.gada maijā.

Kā ziņots, LNMM ēkā, kas kalpojusi jau 100 gadu, šā gada februārī uzsākti rekonstrukcijas un restaurācijas darbi, kuru gaitā līdzās muzejam parka pusē tiks izbūvēts divstāvu pazemes apjoms ar restaurācijas darbnīcām, noliktavām un trim jaunām izstāžu zālēm.

Projektā kopumā paredzēts ieguldīt vairāk nekā 24 miljonus latu, no kuriem gandrīz 15 miljoni latu ir Rīgas domes finansējums, 9,2 miljoni latu - Eiropas Savienības līdzekļi, bet valsts piešķirtais finansējums ir 243 000 latu.

Foto: LNMM direktore Māra Lāce. Foto (c) Vanda Gluha

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV