Ceturtdiena, 15.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Gastons, Aelita;

Izziņoti iespējamie XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises datumi

Easyget.lv, 07.11.2013. 11:44

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norise tiek plānota 2015.gadā no 6.jūlija līdz 12.jūlijam Rīgā, ziņots ceturtdien notikušajā Valsts sekretāru sanāksmē.
Izziņoti iespējamie XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises datumi

Dziesmu un deju svētku likums nosaka, ka Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados, starplaikā starp Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem, un šo svētku rīkotājs ir Valsts izglītības satura centrs. Iepriekšējie X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notika Rīgā no 2010.gada 6.jūlija līdz 11.jūlijam.

Tradicionāli galvenās svētku norises vietas Rīgā ir Mežaparka Lielā estrāde un Daugavas stadions. Mežaparka Lielā estrāde vienlaikus var uzņemt līdz 14 tūkstošiem dziedātāju un līdz 40 tūkstošiem skatītāju. Savukārt Daugavas stadionam jānodrošina atbilstoša infrastruktūra Deju lielkoncertu rīkošanai, lai tiktu ievēroti visi drošības pasākumi 16 līdz 18 tūkstošiem skolēnu – tautas deju dejotājiem gan mēģinājumu, gan koncertu laikā.

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises vietas precīzāk būs zināmas pēc izskatīšanas un izvērtēšanas svētku Mākslinieciskās padomes, Rīcības komitejas un Dziesmu un deju svētku padomes sēdēs.

Lai rīkojuma projekts stātos spēkā, tas vēl ir jāapstiprina valdībā.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV