Pirmdiena, 06.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Anrijs, Arkādijs;

Dejas izrāde „No zobena saule lēca” nedēļas nogalē Ķīpsalā

Easyget.lv, 13.11.2013. 13:00

Latvijas valsts svētku laikā, 16. un 17. novembrī, Ķīpsalas hallē notiks dejas izrāde „No zobena saule lēca”, pulcējot vairāk nekā 1000 dalībnieku, kuri atkal izdzīvos mītisko stāstu par seno baltu cilti, tās ikdienu, ritiem un gudro dzīvesziņu
Dejas izrāde „No zobena saule lēca” nedēļas nogalē Ķīpsalā

„Lai izrāde ir sveiciens visiem, kas bez liekiem un skaļiem vārdiem diendienā dvēselēs sēj jēgu un mīlestību, kas mirdz vārdā Latvija!” vēl izrādes režisors Uģis Brikmanis.

„No zobena saule lēca” stāsts ir daudzšķautņains, tajā skatāms latviešu gadskārtu un īpašo ritu - kāzu, ražas vai veļu laika atspoguļojums, sižetisko līniju caurvij gan mīlestība un kaislība, gan spēja samierināties ar likteni kara priekšnojautās un pēc tā. Izrāde ļauj aizdomāties, izprast mūsu tautas spēku un zināšanas simbolos, rituālos, dabas un dzīves cikliskumā, kuras ļāvušas pastāvēt un izdzīvot, neskatoties ne uz kādām varām un laikiem! Latviskās esības kodols ir vieds un sīksts.

„Ne vienmēr visu izšķir naudas daudzums un valstsvīru labvēlība. Arī vienkārša vēlēšanās izdarīt kaut ko labu un sirdij tuvu var pacelt pāri ikdienas pelēcībai un netīrumiem. Domāju, ka visu izrādes dalībnieku un radošās komandas vārdā varu teikt: „Tā mēs mīlam Latviju un mīliet ar mums kopā!””, teic izrādes horeogrāfs Agris Daņiļevičs.

Uzvedumu veido komanda: režisors – Uģis Brikmanis, horeogrāfs – Agris Daņiļevičs, mūzika – bungu un dūdu grupa „Auļi”, muzikālā vadītāja – Ilze Grunte, Kaspars Bārbals. Tērpu autores – Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko. Uzvedumā piedalīsies 30 dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi, etnomūziķi – Zane Šmite, Ivars Cinkuss, Kristīne Ādmine, Lauma Bērza, Aiga Sprinža, Sandra Budeviča un koris „Gaudeamus”.

Edžus Arums, izrādes producents : „Man vienmēr bijis svarīgs manas skolas, pilsētas un valsts gods. Tāpēc ļoti priecājos, ka atkal radusies iespēja ar vairāk nekā 1000 līdzīgi domājošiem cilvēkiem veidot kopīgu dāvanu savai valstij – Latvijai. Daudz laimes Latvija! ”

Atgādinām, ka izrāde „No zobena saule lēca” pirmo reizi tiks demonstrēta 2010. gadā.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas no Ls 4,50. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 27077797 vai e-pastu: biletes@nozobena.lv.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV