Svētdiena, 29.Marts 2020. » Vārdadienas svin: Agija, Aldonis;

Ar daudzveidīgiem pasākumiem Rīgā norisināsies Francijas garšas nedēļa

Easyget.lv, 13.11.2013. 16:04

No 20. līdz 27. novembrim Rīgā norisināsies Francijas garšas nedēļa, piedāvājot daudzveidīgus kultūras un izklaides pasākumus
Ar daudzveidīgiem pasākumiem Rīgā norisināsies Francijas garšas nedēļa

Atzīmējot Rīgas un Francijas pilsētas Bordo sadarbības 20. gadskārtu, no 20. līdz 27. novembrim norisināsies Francijas garšas nedēļa Rīgā, piedāvājot daudzveidīgus kultūras un izklaides pasākumus, kā arī bagātīgas iespējas ikvienam uzzināt Francijas virtuves un vīna kultūras noslēpumus.

Garšas nedēļas laikā no 20. līdz 27. novembrim 19 Rīgas restorānos varēs baudīt franču ēdienus Latvijas pavāru interpretācijā.

20. novembrī Rīgā viesosies Francijā pazīstamais dīdžejs IRB, sniedzot uzstāšanos klubā „Piens”, bet Francijas institūtā būs gaidīti bērni uz Pasaku pēcpusdienu.

21. novembrī Francijas institūta Latvijā telpās tiks atklāta interaktīva zinātniska izstāde „Vīna pagrabu aromāti”, kas aicinās ikvienu iepazīt Francijas, īpaši Burgundijas, brīnumaino vīnu pasauli, bet „Vīna studijas” telpās „Galerijā Centrs” norisināsies Bordo reģiona vīnu meistarklase vīnziņa Serža Opijāra vadībā.

23. novembrī tradicionālajā Berga bazāra tirdziņā valdīs Parīzes noskaņas un varēs nodegustēt dažādus Francijas gardumus. Savukārt slavenā Bordo restorāna „La Tupina” šefpavāri Žans Pjērs Ksiradakis un Benuā Dikozs ierādīs franču ēdienu gatavošanas noslēpumus Rīgas aroda brāļiem meistarklasē restorānā „Elements”.

Kinoteātrī „Splendid Palace” 24. novembrī notiks kino pēcpusdiena „Franču virtuve kino pasaulē”, kur tiks demonstrētas kino filmas, kā arī būs iespēja mieloties ar franču uzkodām un vīniem. Gan šī pasākuma ietvaros kinoteātrī, gan no 25. līdz 27. novembrim mākslas muzejā „Rīgas birža” būs aplūkojama izstāde „Bresas reģiona tradicionālā virtuve”.

Savukārt Francijas institūts 25.un 26.novembrī rīko franču virtuves meistarklases.

Francijas garšas nedēļas viesu vidū būs arī vairāki plaši pazīstami lektori, kuru lekcijas laika posmā no 25. līdz 27. novembrim Rīgas biržas konferenču zālē varēs apmeklēt visi interesenti.

Lekciju cikla ietvaros Burgundijas universitātes mūsdienu vēstures profesors, vīna un kultūras speciālists Kristofs Likāns iepazīstinās ar Francijas vīna kultūru, savukārt Francijas Kultūras un komunikāciju ministrijas eksperts Kristiāns Otēns lasīs lekciju par gastronomiju pasaules kultūras mantojuma kontekstā, bet Francijas garšas nedēļas noslēgumā Francijas kultūras un kulinārā mantojuma pārstāvniecības vadītājs Pjērs Sanērs aicinās uz lekciju par gastronomiju un tūrismu.

Lielākā daļa Francijas garšas nedēļas Rīgā pasākumu būs bez maksas.
Ielūgumus uz kino pēcpusdienu 24. novembrī, kā arī lekcijām Rīgas biržā un meistarklasēm varēs saņemt Francijas institūtā Elizabetes ielā 59.

Ar precīzu un detalizētu pasākumu programmu var iepazīties interneta mājas lapā www.garsasnedela.lv, www.institut-francais.lv, www.liveriga.com, kā arī sekojot informācijai Francijas garšas nedēļas sociālo mediju kontos www.facebook.com/garsasnedela un www.twitter.com/garsasnedela.

Francijas garšas nedēļu organizē Rīgas dome sadarbībā Bordo pilsētas domi, Francijas vēstniecību Latvijā un Francijas institūtu.

Foto: Francijas simbols - Eifeļa tornis. Foto (c) Stephen Walford Photography

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV