Ceturtdiena, 09.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Asna, Asne, Zaiga;

Šodien sākas sestais gaismas festivāls Staro Rīga

Easyget.lv, 15.11.2013. 10:12

Četrus vakarus festivāla Staro Rīga apmeklētājus priecēs unikāli gaismas mākslas objekti Rīgas ielās un parkos
Šodien sākas sestais gaismas festivāls Staro Rīga

Piektdien, 15. novembrī, sākas gaismas festivāls „Staro Rīga”, kas ilgs līdz 18.novembrim, četrus vakarus no plkst.18.00 līdz 23.00 festivāla apmeklētājus priecējot ar unikāliem gaismas mākslas objektiem Rīgas ielās un parkos.

Šogad festivāls „Staro Rīga” notiks sesto reizi. Gadu gaitā tas ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem un apmeklētākajiem pasākumiem Rīgas kultūras dzīvē. 2013.gada festivāla mākslinieciskā koncepcija ir „Seši stāsti par prieku”, tādējādi piesakot Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumu programmu, kas arī sadalīta sešās tematiskajās līnijās. Šī gada festivāla devīze mudina arī mums pašiem pa īstam ieslēgt gaismu - ieslēgt prieku! Festivālā ietverti 30 objekti, kas rosinās ieraudzīt pazīstamas vietas jaunā gaismā. Gaismas objektu pamatmaršruts būs pilsētas centrālā pilsētas ass Brīvības iela no Daugavmalas līdz Juglai, metot lokus Vecrīgā, Esplanādē un Miera ielā, ar objektiem arī apkaimēs.

Eiropas kultūras galvaspilsētas pamatidejas atklās interaktīvs objekts „Tu un Tagad” Doma laukumā. Strēlnieku laukumā būs skatāms „Aerodium” uzvedums, kurš daudzkārt bijis redzams ārpus Latvijas, taču Latvijā būs skatāms pirmo reizi. Iespaidīgais šovs apliecinās profesionāļu veiklību darbojoties gaismas tunelī.

„Staro Rīga” organizatori gandarīti, ka jau vairākus gadus festivālā iesaistās valsts augstākās institūcijas. Uz Saeimas fasādes interesantā veidā atklāsies Ojāra Vācieša dzeja, savukārt uz Valsts kancelejas fasādes ar gaismas, skaņas un video palīdzību tiks izstāstīti 95 stāsti par brīvību. Šis projekts tapis ar Latvijas iedzīvotāju līdzdarbošanos. Ar stāstu par zināšanu un prasmju kopumu kā izdzīvošanas komplektu cilvēces attīstībā tiks izgaismota arī Latvijas Universitātes galvenā ēka.

Festivāla laikā Vecrīgā tiks pieteikts jauns izstāžu nams „Atklāj Rīgu”, savukārt uz Miera ielas ar kakao pupiņu smaržu un stāstu par šokolādes gatavošanu ciemos gaidīs „Laima”.

Ikvienu kultūras norisi īpaši nozīmīgu padara pašu cilvēku iesaistīšanās, šāds motīvs caurvij Rīga 2014 programmu, tāpēc vairāki gaismas objekti festivālā būs interaktīvi. „Staro Rīga” apmeklētāji varēs dziedāt, izmēģināt roku diriģenta ampluā un kļūt par žurnāla vāka modeļiem. Mežaparkā būs apskatāms šovasar izveidotais lielākais Latvijas karogs, latvju tautu raksti veidoti gaismā un ikviens aicināts pielikt roku, Mežaparka Lielajā estrādē no svecēm veidojot Latvijas kontūru.

Festivālā būs skatāmi vairāku ārvalstu mākslinieku darbi. Viens no tiem būs uz VEF kultūras pils fasādes, kas tapis, sadarbojoties ar portugāļu māksliniekiem – emocionāls bērnu stāsts par fantāziju pasauli, ceļojumu ar kuģi un jūras dzelmes iemītniekiem.

Gaismas festivāla ietvaros novembrī tiks realizēta daļa no pieteiktajiem objektiem, jo citas radošās idejas būs skatāmas Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas nedēļas nogalē 17.-19. janvārī, kad līdztekus citiem atklāšanas notikumiem rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs „Staro Rīga” speciālizlaidums.

Plašāka informācija par gaismas festivālu „Staro Rīga” oficiālajā mājaslapā www.staroriga.lv, sociālajos tīklos Facebook un Twitter. Aktuālākā informācija uzziņu portālā 1188 staroriga.1188.lv. Visiem tiem, kas izmanto planšetdatorus, viedtālruņus un citas mobilās iekārtas, tiek piedāvāta arī kartes mobilā versija, kurā var redzēt tuvākos objektu atrašanās vietu kartē, bildes, attālumu līdz tiem, kā arī objektu vērtējumu.

Festivāla laikā karte un bukleti būs pieejami Rīga 2014 informācijas centrā tirdzniecības centrā Galleria Riga (Dzirnavu ielā 67, pirmajā stāvā). Festivāla laikā pie Laimas pulksteņa darbosies Uzziņu dienesta 1188 un Lattelecom informatīvā telts, kur varēs saņemt festivāla programmu un pasākumu karti, kā arī noskaidrot interesējošos jautājumus par gaismas festivāla norisi, pacienāties ar karstu tēju un lietot bezmaksas wi-fi.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV