Pirmdiena, 03.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Augusts;

Staro Rīga pulcē vairāk nekā 100 tūkstošus interesentu

Easyget.lv, 19.11.2013. 14:02 | komentāri (1)

Gaismas festivālu „Staro Rīga” no 15. līdz 18.novembrim kopumā apmeklēja vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku, apmeklētākā festivāla norise - Aerodium šovs Strēlnieku laukumā
Staro Rīga pulcē vairāk nekā 100 tūkstošus interesentu

Šogad festivāla programmu veidoja 30 objekti, kas katrs savā veidā pieteica Eiropas kultūras galvaspilsētas gada tuvošanos un uzrunāja apmeklētājus ar devīzi „Ieslēdz prieku!”.

Par apmeklētāko festivāla norises vietu kļuva Strēlnieku laukums, kur katrs „Aerodium” šovs tika sagaidīts ar nepacietību un apbrīnu par Latvijas gaisa akrobātu izveicību. Šis šovs daudzkārt prezentēts ārzemēs un „Staro Rīga” ietvaros pirmo reizi bija skatāms Rīgā. Daudziem festivāla apmeklētājiem spilgtus iespaidus dāvāja objekts „Lepni zem Latvijas karoga” Mežaparkā. Pasaulē lielākā Latvijas karoga pakājē cilvēki no svecēm izveidoja valsts siluetu un vēroja iespaidīgu uguns rituālu.

Uzziņu dienesta 1188 balsojumā augstāko apmeklētāju novērtējumu saņēma objekts „Pētera sapnis”, kas citā gaismā parādīja Sv.Pētera baznīcu, objekts „Gaišais prāts”, kas bija video stāsts uz Latvijas Universitātes galvenās ēkas fasādes par zinātnieku atklājumiem no senās vēstures līdz mūsdienām, fabrikas „Laima” fasādes objekts “IzStaro mīlestību!”, kā arī objekts „Elizabete gatavojas dzemdēt” uz Elizabete Design Hotel ēkas.

Gaismas objektu pamatmaršruts šogad bija centrālā pilsētas ass Brīvības iela no Daugavmalas līdz Juglai, metot lokus Vecrīgā, Esplanādē un Miera ielā, ar objektiem arī apkaimēs. Viens no attālākajiem un vienlaikus iecienītākajiem festivāla objektiem bija „Blāzmojošie ziemeļi” – kultūras pils „Ziemeļblāzma” skatu tornis, rīdziniekiem un pilsētas viesiem parādot atjaunoto kultūras pili un skaisto parku. Savukārt Miera ielā daudzi uzkavējās iepretim fabrikai „Laima”, vērojot krāšņas videoprojekcijas par šokolādes tapšanas procesu.

Gaismas festivāla ietvaros tika realizēta tikai daļa no šī gada konkursā pieteiktajiem objektiem, jo citas radošās idejas būs skatāmas Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas nedēļas nogalē 2014.gada 17.-19. janvārī, kad līdztekus citiem atklāšanas notikumiem rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs „Staro Rīga” speciālizlaidums.

Šis bija jau sestais festivāls „Staro Rīga”, kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem un apmeklētākajiem pasākumiem Rīgas kultūras dzīvē. Festivāla norisē iesaistījās vairāk nekā 70 brīvprātīgo, aktīvi darbojoties festivāla informācijas centrā un palīdzot apmeklētājiem objektu maršrutos.

Foto no Staro Rīga skati galerijā http://www.easyget.lv/foto/gallery/4040/!

Foto: Staro Rīga 2013. Foto (c) Stanislavs Lopatinskis

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV