Sestdiena, 24.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte;

Tallinas gaismas biennāle izgaismos gada tumšāko sezonu

Easyget.lv, 20.11.2013. 10:27

No 24. novembra līdz 1. decembrim pirmo reizi Igaunijā norisināsies pasākums „Tallinas gaismas biennāle”, kura laikā pilsētas centrs un viduslaiku vecpilsēta pārvērtīsies gaismas instalāciju izstādē.

Svētdien, 24. novembrī, ar vairākām mākslinieku un fotogrāfu radītām gaismas izstādēm un darbnīcām Igaunijas galvaspilsētā sāksies gaismas festivāls „Tallinas gaismas biennāle”. Festivāla pirmajā dienā būs iespēja vērot Igaunijas gaismas mākslas izstādi un britu zinātniskā mākslinieka Paula Frendlandera kinētiskās gaismas mākslas izstādi.

„Tallinas gaismas biennāles” apmeklējums var būt brīnišķīga iespēja visiem tiem, kas palaiduši garām nupat izskanējušo gaismas festivālu „Staro Rīga”. Pasākuma galvenā programma sāksies 29. novembrī ar gaismas instalāciju oficiālo ieslēgšanu. Savukārt turpmākās dienas Latvijas, Zviedrijas, Serbijas, Igaunijas un citu valstu mākslinieku darbi apmirdzēs visu Tallinas centru un vecpilsētu, kā arī ik dienu piedāvās īpašas gaismas meistarklases.

Latviju šajā festivālā pārstāvēs radošā organizācija „I Did It” ar interaktīvo gaismas instalāciju „Emogrāfs”. Laikā no 29. novembra līdz 1. decembrim gaismas instalācijas radīšanā varēs piedalīties ikviens „Tallinas gaismas biennāles” apmeklētājs, jo „Emogrāfs” ir ierīce, kas uztver cilvēka sirdspukstus un liek griezties kaleidoskopam atbilstoši sirds sitienu tempam. Apmeklētājiem atliks vien ielikt pirkstu apbrīnojamajā ierīcē, kas mūzikas pavadījumā radīs skaistus, krāsainus mozaīkas zīmējumus uz ēkas sienas.

Papildus Tallinas pilsētas centra un vecpilsētas instalācijām un izstādēm norisināsies arī dažādas ar gaismas izmantošanu, radīšanu un veidošanu saistītas darbnīcas, piemēram, filmu un fotogrāfiju apgaismošana, arhitektūras un pat Ziemassvētku izgaismošanas darbnīcas. Taču arī tas nav viss, jo pasākuma programmā paredzētas arī daudzas citas aktivitātes visu vecumu apmeklētājiem. Tā, apgaismojot Tallinu, pasākums turpināsies līdz pat 1. decembrim.

Plašāka informācija par „Tallinas gaismas biennāli” pieejama interneta vietnē http://lightbiennale.ee/en.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV