Pirmdiena, 25.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Sigurds, Zigurds;

Dejas izrādi “Cik tuvu?” šogad demonstrēs vēl tikai divas reizes

Easyget.lv, 26.11.2013. 15:58

1. un 18. decembrī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma “Dejas Anatomijas” jaunākā izrāde “Cik tuvu?”.
Dejas izrādi “Cik tuvu?” šogad demonstrēs vēl tikai divas reizes

Horeogrāfes Elīnas Breices jaunākais darbs ir atmiņu intermēdijas par divu cilvēku kopā esību, kad laiks ir kļuvis ilglaicīgs, bet telpa – pastāvīga, informē izrādes izpildproducente Zane Estere Gruntmane.

Izrāde uzdod rotaļīgu, atklātu, skaidrojuma pieprasošu un iespējams pat dramatisku jautājumu “cik tuvu?”: cik tuvu iespējams būt diviem cilvēkiem? cik tuvu ir iespējams tuvoties? cik tuvu ir iespējams satuvināties? cik tuvu izrāde ir stāstam? cik tuvu dzīvei? cik tuvu dejai? cik tuvu ķermenim? cik tuvu manām atmiņām?

Dejotāja Evita Birule, atbildot uz jautājumu - Cik tuvu varam tikt izrādei “Cik Tuvu?”, atzīst, ka tā nav dejas kā dejas izrāde, tā ir pilnīgi citādāka - vairāk vērsta uz kustību kvalitāti un ķermeņa stāvokli. Horeogrāfei caur dejotāju ķermeņiem un augumu plastiku un kustībām ir izdevies nevis atveidot, bet atklāt tēlu iekšejo, emocionāli piesātināto jūtu pasauli.

Dejas kritiķei Intai Balodei “Cik tuvu?” ir stāsts par mīlestību, par “ilgi un laimīgi”, par īstu tuvošanos telpiski, anatomiski un kultūrvēsturiski: “Lai izstāstītu, kas notiek izrādē, nelīdzēs secības pārstāsts, elementu uzskaitījums un kompozīcijas raksturojums. Būtiski ir daži principi, kuri iegūluši izrādes skeletā un lielā mērā iekodēti arī nosaukumā (..) Par maksimālu tuvošanos un iedzīvošanos noteiktajā ķermeniskajā stāvoklī. Par tuvošanos stāstam, par divu cilvēku tuvumu un tuvību telpā, ko dēvē ar mīlestību. Par tuvošanos to spilgto kultūras vēstures šablonu atpazīšanai, kas ietekmē mūsu gaidas un uzvedības ikdienas dzīvē. Par vārdos nenosaucamo jeb to, ko var nosaukt tikai ļoti naivos vārdos. Par pieļaujamo tuvošanos iepriekš radītiem un mākslas paraugiem..”

Izrādes radošā komanda: horeogrāfe Elīna Breice, dejotāji Evita Birule un Edgars Šļakota, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Uģis Bērziņš, gaismotāji Jūlija Bondarenko un Matīss Beķers un izpildproducente Zane Estere Gruntmane.

Izrādes notiks 1. un 18. decembrī plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes ielā 101a). Biļetes iepriekšpārdošanā: www.bezrindas.lv un galerijā Istaba, rezervācijas git@git.lv. Biļešu cenas: LVL 6, LVL 3 (skolēniem, skolotājiem, studentiem, pensionāriem). Plašāka informācija: www.dejasanatomija.lv, www.git.lv

Foto: Dejas izrāde "Cik tuvu?". Foto Artūrs Jasinskis, www.artursjasinskis.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV