Sestdiena, 31.Jūlijs 2021. » Vārdadienas svin: Ruta, Rūta, Sigita, Angelika;

Pilsoniski atbildīgas izrādes uz Dirty Deal Teatro skatuves

Easyget.lv, 10.12.2013. 14:49

Decembrī teātrī Dirty Deal Teatro iespējams noskatīties izrādes “Nacionālais attīstības plāns” un “Pārmaiņu pārbaude”
Pilsoniski atbildīgas izrādes uz Dirty Deal Teatro skatuves

Dirty Deal Teatro dramaturgs Jānis Balodis ieguvis šī gada “Spēlmaņu Nakts” specbalvu par pilsonisko atbildību un spēju pārvērst valdības dokumentu atraktīvā izrādē “Nacionālais attīstības plāns”. Decembrī Dirty Deal Teatro skatāmas divas viņa veidotās izrādes – “Pārmaiņu pārbaude”, kas ir izrāde-misija – piecu mākslinieku reāls mēģinājums pārveidot pasauli, un “Nacionālais attīstības plāns”, kas bija arī nominēta “Spēlmaņu Nakts” balvai kā gada latviešu autora iestudējums. “Nacionālais attīstības plāns” būs skatāms 15. decembrī plkst. 19:00, bet “Pārmaiņu pārbaude” – 27. un 28. decembrī plkst. 19:00.

Izrādes “Pārmaiņu pārbaude” radošajā komandā līdzās Jānism Balodim ir arī režisors Kārlis Krūmiņš, aktrise Anta Aizupe, scenogrāfe Sintija Jēkabsone, video operators un režisors Dainis Juraga. Viņi visi šī gada augustā atstāja Rīgā naudu un kredītkartes un devās uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur desmit dienas centās izdzīvot, mainot mākslu pret pārtiku un citām pirmās nepieciešamības precēm. Eksperimenta mērķis bija īslaicīgi simulēt finanšu apokalipses situāciju jeb brīdi, kad naudai pēkšņi pazustu tās vērtība.

Izrādē “Pārmaiņu pārbaude” būs gan ieskats tajā, kas piedzīvots desmit dienās Dzelzavā, gan arī atbildes meklējumi uz jautājumiem: “Kāpēc pastāv reāla iespējamība piedzīvot finanšu, ekoloģisko un sociālo apokalipsi? Ko darīt, lai to novērstu? Kā dzīvot dabai draudzīgāk un vai tāds dzīvesveids tomēr nav pārāk nogurdinošs? Varbūt ir “jādzīvo nost” katra diena kā pēdējā un parītdienas problēmas lai paliek parītdienas cilvēkiem?”

“Pārmaiņu pārbaude” ir stāsts par parītdienu šodien. Par pārmaiņām pasaulē, kuras notiek un notiks. Par klimata pārmaiņām. Par sociālekonomiskajām pārmaiņām – nevienlīdzības palielināšanos starp bagātajiem un nabadzīgajiem. Par pārmaiņām, kuras neprasīs atļauju notikt, un ietekmēs visus. Par pārmaiņām, uz kuru fona viens cilvēks ir niecīgs un vājš, tomēr viņam ir iespēja izdarīt izvēli izvēli un sākt patērēt mazāk, apzinoties planētas resursu ierobežotību. Par spēju vai nespēju vienoties visiem kopīgi par nepieciešamajām pārmaiņām, kuras veicinātu ilgtspējīgāku eksistenci uz planētas Zeme. 

Vairāk informācijas www.dirtydeal.lv/teatro un www.draugiem.lv/Dirty-Deal-Teatro

Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV