Pirmdiena, 06.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Anrijs, Arkādijs;

Vecrīgā notiks tradicionālais Bluķa vakars

Easyget.lv, 16.12.2013. 14:44

Ziemas saulgriežos, 20. decembrī, plkst.18 Rīgas Rātslaukumā notiks Bluķa vakars, informē Latvijas Folkloras biedrība pārstāvji.

Bluķa vilkšana Rīgā sāksies Rātslaukumā, turpināsies pa Vecrīgas ielām un laukumiem, noslēgsies ar bluķu ugunskuru un Ziemassvētku svinēšanu Rātslaukumā. Svētku norises vadīs Rīgas folkloras kopas – „Grodi”, „Garataka”, „Skandinieki”, „Budēļi”, „Berendejka”, „Iļjinskaja pjatņica”, „Rija”, „Rīgas danču klubs” un Katlakalna folkloras kopa „Rāmupe”.

Ziemas saulgrieži ir pagrieziena punkts laika ritējumā, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma – Saule. Tā kliedē tumsu un ar katru nākamo dienu ceļas Pasaules kalnā augšup. Svētkus, kurus latvieši sauc par Bluķa vakaru, atzīmējušas un svētījušas arī citas tautas Eiropā. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Latvijas Folkloras biedrība aicina būt vienotiem šajā vakarā un kopīgi gan domās, gan velkot bluķi, nest gaismu katra sirdī, mājā, novadā, valstī.

Šogad Bluķa vakara galvenā ievirze būs saistīta ar bungām un bungošanu. Bungas ir sens rituālais instruments, ar kuras skaņām dziedēja cilvēkus, paziņoja svarīgus notikumus, cīnījās pret ienaidnieku, svinēja svētkus. Šogad Bluķa vakarā ar bungu skaņām kliedēsim tumsu un ienaidu, iesim saulei līdzi tās gadskārtu gājumā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV