Sestdiena, 11.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Svens, Leonora;

Svētku dienās turpinās reģistrācija Grāmatu draugu ķēdei

Easyget.lv, 20.12.2013. 15:16

Svētku dienās un gada nogalē turpinās reģistrācija akcijai „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”, kas norisināsies 2014.gada 18. janvārī un būs viens no centrālajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas notikumiem.
Svētku dienās turpinās reģistrācija Grāmatu draugu ķēdei

Reģistrēties dalībai var visās apgāda Zvaigznes ABC grāmatnīcās Rīgā un Latvijā. Zvaigznes grāmatnīcās var aizpildīt anketu, kurā jānorāda savas koordinātes un jāizvēlas sev izdevīgākais laiks un vieta dalībai akcijā „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde”. Aizpildītās anketas jāiemet īpaši izgatavotās Rīga 2014 kastēs, kas atrados grāmatnīcā. Tāpat reģistrācijas anketā papildus var pieteikt arī draugus, lai kopā piedalītos šajā vēsturiskajā akcijā.

Šobrīd Latvijā ir 35 Apgāda Zvaigzne ABC grāmatnīcas, deviņas no tām atrodas Rīgā. Reģistrēšanās grāmatnīcās norisināsies līdz 6. janvārim.

Tāpat reģistrēties iespējams sev tuvākajā bibliotēkā un nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar bibliotekāru, kā arī kultūras portālā www.riga2014.org vai Rīga 2014 informācijas centrā, kas atrodas tirdzniecības centrā Galleria Riga (Dzirnavu ielā 67, Rīgā). Svētku dienās veikalu darba laiki ir mainīti, aicinām sekot līdzi izmaiņām.

18.janvārī no rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā. Tādējādi ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām. Kopīga rokās sadošanās vienam mērķim Baltijas ceļā 1989.gadā atnesa neatkarību. Kopīga grāmatu draugu ķēde būs simboliska sadošanās rokās, kas visai pasaulei apliecinās mūsu kultūras vērtības, to saglabāšanu un tālāk nešanu. Bibliotēkas grāmatas būs īpaši pasargātas un ievalcētas plastmasas maisiņos. Vērmanes dārzā dienas garumā Rīga 2014 partneris Lattelecom cienās ar siltu tēju.

Akcijai jau reģistrējušies vairāk nekā 8000 dalībnieku, valsts un pašvaldības institūcijas, uzņēmumi un kultūras organizācijas, to skaitā apgāda Zvaigzne ABC kolektīvs un Rīga 2014 partnera Lattelecom darbinieki. Portāla Delfi, Zvaigznes ABC, Saeimas darbinieki, deputāti, hokeja klubs Dinamo Rīga, Valsts prezidents Andris Bērziņš, deju kolek¬tīvs Dzirnas un tā vadītājs Agris Daņiļevičs, Nordea Rīgas maratona organizatori, vairāku koru kolektīvi, arī Leļļu teātra darbinieki kopā ar lellēm.

No rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā. Tādējādi ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV