Pirmdiena, 13.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Margarita, Margrieta;

Izdota Salmana Rušdi grāmata "Lūka un Dzīvības Uguns"

Easyget.lv, 06.01.2014. 12:58

Apgāds Atēna laidis klajā Salmana Rušdi grāmatas "Lūka un Dzīvības Uguns" tulkojumu.
Izdota Salmana Rušdi grāmata "Lūka un Dzīvības Uguns"

Reiz skaistā, zvaigžņotā naktī Kahani pilsētā, Alifbējas zemē, notika viena baisma lieta: divpadsmit gadu vecā Lūkas tēvs — stāstnieks Rašīds — pēkšņi un neizskaidrojami iekrita tik dziļā miegā, ka nekas un neviens nespēja viņu pamodināt. Lai izglābtu viņu no ieslīdēšanas mūžībā pavisam, Lūkam jādodas ceļojumā Burvju Pasaulē, kur jāizbrien cauri fantasmagorisku šķēršļu muklājam, lai nozagtu Dzīvības Uguni, kas ir bīstams un šķietami neiespējams uzdevums.

Ar grāmatu "Hārūns un Stāstu Jūra" Rušdi pierādīja, ka ir viens no labākajiem mūsdienu fabulu autoriem — grāmata kļuva par vienu no iecienītākajām grāmatām dažāda vecuma lasītāju vidū. Hārūns tika sarakstīts kā dāvana viņa pirmajam dēlam, bet "Lūka un Dzīvības Uguns" — stāsts par Hārūna jaunāko brāli —, ir dāvana viņa otrajam dēlam divpadsmitajā dzimšanas dienā. Lirisks, vārdu spēlēm piesātināts stāsts ar spriedzes pilnu sižetu labākajās šādu stāstu par meklējumiem tradīcijās.

"Lielisks rakstnieks… nebeidzamu stāstu stāstīšanas meistars," raksta V.S.Pričets, New Yorker.

"Rušdi piemīt reta valodas lietojuma meistarība, un, lasot viņa darbus, gribot negribot, sajūti varena prāta klātbūtni... Salmans Rušdi, neapšaubāmi, ir viens no mūsu dižākajiem stāstniekiem," raksta izdevums Herald.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV