Piektdiena, 05.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Margots, Igors, Ingvars;

Pirmizrādi Dailes teātrī piedzīvos „Izraidītie” Oskara Koršunova režijā

Easyget.lv, 08.01.2014. 15:17

Pazīstamais lietuviešu režisors Oskars Koršunovs Dailes teātrī iestudē izrādi „Izraidītie” – Marjusa Ivaškeviča luga latviešu versijā dēvēta par latviešu emigranta hroniku 3 cēlienos. Pirmizrāde paredzēta 10. janvārī.
Pirmizrādi Dailes teātrī piedzīvos „Izraidītie” Oskara Koršunova režijā

Ik gadu simtiem cilvēku pamet savas mājas, lai meklētu laimi svešās zemēs. Emigrācija ir skārusi gandrīz katru latviešu ģimeni – mūsu radiniekus, mūsu draugus. ...Tas notika pirms padsmit gadiem. Toreiz Ņujorkā vēl stāvēja Dvīņu torņi, bet princese Diāna jau bija gājusi bojā. Toreiz Bens bija ļoti laimīgs un perspektīvs. Lipīgi, smirdīgi, šķībi, greizi un apdulluši no garā ceļa, bariņš emigrantu ierodas Londonā – apsolītajā zemē. Taču šī ir cita pasaule – kastēs zem Vaterlo tilta, bez mājām un draugiem. Un dzīve nav nekāds fiction, kur visu var izdaiļot. Kā lai saprot, kur bija kļūda? Un kurš zina, kā vajadzēja dzīvot? Varbūt vienīgi „Queen” vai Harijs Poters...

Marjus Ivaškevičs ir lietuviešu dramaturģijas zvaigzne, kura daiļradē īpaši svarīgs ir nacionālās identitātes jautājums. Savukārt Oskars Koršunov ir vadošais lietuviešu teātra režisors, kurš pēdējā desmitgadē daudz un regulāri iestudē izrādes Eiropas teātros. 1999.gadā viņš ir nodibinājis pats savu – Oskara Koršunova teātri. Lugu „Izraidītie” Oskars Koršunovs iestudējis arī Lietuvas Nacionālajā drāmas teātrī 2011.gadā, un šis iestudējums Viļņā jau paspējis iemantot „kulta izrādes” statusu.

Jauniestudējumā lomas atveidos Dainis Grūbe, Juris Žagars (Bens), Lauris Dzelzītis (Vandals), Elīna Dzelme (Dana), Vita Vārpiņa (Liza, policiste), Gints Andžāns (Edijs, hipijs), Ieva Segliņa (Olga, krieviete, skvotere / Sirēna), Dainis Gaidelis (Policists / Azims, pakistānietis), Artūrs Dīcis (Harijs /Kristus), Raivis Vidzis (Supersmagais), Ērika Eglija (Oksana, Supersmagā sieva / Sirēna), Aldis Siliņš (Sauļus, lietuvietis, skvoters), Artis Robežnieks (Brālis latgalietis I / Oļģerts), Lilita Ozoliņa (Regīna), Pēteris Gaudiņš (Bārdainis / Bezpajumtnieks), Valdis Liepiņš (I šoferis / Bezpajumtnieks), Juris Kalniņš (II šoferis), Lauris Subatnieks (Brālis latgalietis II / Puisis no Viktorijas parka), Esmeralda Ermale, Anete Krasovska, Nora Anna Geidmane, Regīna Eglija, Laura Atelsone (Meičas bārā), kā arī Vilnis Onskulis, Roberts Gaidulis, Artūrs Kļava (Puiši bārā).

Izrādē piedalīsies grupa „RYGA” – Mārcis Judzis (vokāls, sitaminstrumenti), Rihards Lībietis (ģitāra), Kārlis Alviķis (bass) un Matīss Repsis (klavieres).

Līdz ar režisoru Oskaru Koršunovu radošajā komandā strādā lietuviešu mākslinieki - scenogrāfs Gintars Makarevičs (Gintaras Makarevičius), kostīmu māksliniece Agne Jagelavičute (Agnė Jagelavičiūtė), muzikālais vadītājs Sauļus Prūsaitis (Saulius Prūsaitis), horeogrāfe Vesta Grabštaite (Vesta Grabštaitė) un gaismu mākslinieks Eugenijs Sabaļausks (Eugenijus Sabaliauskas).

Lugu no lietuviešu valodas tulkojusi Indra Brūvere.

Izrādē smēķēs un tiks izmantota necenzēta leksika, Dailes teātris to neiesaka skatīties līdz 14 gadiem.

Video: https://vimeo.com/82830139

Foto: Izrāde „Izraidītie”. Foto (c) Jānis Deinats

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV