Svētdiena, 05.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs;

Ar lekciju ciklu „Sieviete un karš” Okupācijas muzejs atklās „Rīga 2014” gadu

Easyget.lv, 10.01.2014. 14:46

Trešdien, 15. janvārī, plkst. 18.00 Latvijas Okupācijas muzejā Raiņa bulvārī 7 notiks tematisks vakars „Sievietes nacionālo partizānu karā”. Tas būs pirmais pasākums lekciju un diskusiju ciklā „Sieviete un karš”, informē muzeja pārstāve Inese Krieviņa.

Pasākumā tiks meklētas atbildes uz jautājumu – kāpēc sievietes, Latvijā beidzoties Otrajam pasaules karam, devās mežā un pat cīnījās kopā ar vīriešiem. Skarbā un bieži traģiskā sievietes darbība pretošanās grupās uzdod arī citus jautājumus, uz kuriem nevar viegli un vienkārši atbildēt: vai vairākus gadus pavadot partizānu gaitās, iespējams saglabāt sievišķīgumu, neatsvešināties no ģimenes u.c.. Pasākumā tiks demonstrētas sieviešu – pretošanās kustības dalībnieču videoliecības par partizānu kara laikā piedzīvoto. Tās muzeja Audiovizuālā krājuma glabātāja Lelde Neimane atlasījusi no vairāk nekā 2000 lielā muzeja videoliecību krājuma.

Nacistiskajai Vācijai 1945. gada 8. maijā kapitulējot, karadarbība Latvijā nebeidzās. Tauta pretojās komunistiskajam režīmam. Latvijas nacionālo partizānu karš ilga no 1944. līdz 1956. gadam. Ap 12 000 aktīvi, organizācijās un grupās apvienoti nacionālie partizāni cīnījās pret komunistiskā režīma karaspēku, represīvajām iestādēm, komunistu partijas un padomju aktīvistiem. Sievietes nacionālajiem partizāniem pievienojās, visbiežāk bēgot no represijām. Atrašanās nacionālo partizānu grupās komunistiskā režīma ieskatā bija noziegums. Partizāni, arī sievietes, bez tiesas sprieduma tika nošauti, arestēti, spīdzināti un notiesāti – arī ar nāvessodiem.

Pasākumu cikla turpinājumā 24. janvārī Okupācijas muzejā notiks lekcija „Sieviete izsūtījumā. 1941. un 1949. gada deportācijas” ar Sandras Kalnietes piedalīšanos un 29. janvārī lekcija „Sieviete Otrajā pasaules karā” ar Vitas Zelčes priekšlasījumu.

Pasākumos aicināti piedalīties visi interesenti. Dalība ir bez maksas.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV