Piektdiena, 05.Marts 2021. » Vārdadienas svin: Aurora, Austra;

Aicina uz vērienīgu Vides mākslas festivālu Siguldā

Easyget.lv, 13.01.2014. 11:52

No 17. līdz 19. janvārim Siguldā norisināsies vides mākslas festivāls "Daba. Pilsēta. Nākotne. (Nature. Urban. Future.)".
Aicina uz vērienīgu Vides mākslas festivālu Siguldā

2014. gadā, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, Sigulda ir tās oficiālais partneris. Abas pilsētas visa gada garumā piedāvās bagātīgu un daudzveidīgu kultūras programmu.

Siguldas novada pašvaldība un māksliniece Agnese Melbārde kopā ar radošo komandu Siguldas iedzīvotājiem un viesiem piedāvā doties ziemas pastaigā un apskatīt astoņus īpaši veidotus vides gaismas objektus “Ieziemots!*”. Tās ir astoņas ar krāsām, gaismām, trokšņiem un skaņām piepildītas sajūtu siltumnīcas – platformas, kurās sintezēti un elektronizēti vairāki dabas motīvi, kā arī atsevišķas vielas un procesi. Tās ir kā nelielas, sintētiskas gaismas skulptūras. Iedomu un asociāciju spēles. Objekti apskatei izvietoti pastaigas maršrutā no Siguldas dzelzceļa stacijas pa Pils ielu un Raiņa ielu.

Festivāla ietvaros Livonijas ordeņa Siguldas pilī sadarbībā ar Francijas institūtu būs skatāmas Francijas radošās kompānijas Picto Facto lielformāta instalācijas "Billevesees". Lielformāta gaismas un krāsu pilsētvides instalācijas veido neordināras un fantastiskas formas, kas atdzīvina pilsētvidi un aicina apmeklētājus pulcēties ap tām, dalīties sarunās un smieklos brīvā atmosfērā. "Billevesees" rosina cilvēkus uztvert pasauli vieglāk, būt radošam un saskatīt neparasto ikdienišķajā. Ceļojošā izstāde ar lieliskiem panākumiem tikusi izrādīta vairāk nekā simt dažādās Eiropas pilsētās, un tikai Siguldā to pirmoreiz varēs redzēt arī Latvijā. Ieejas maksa pieaugušajiem - EUR 1.42 (Ls 1), skolēniem, studentiem, pensionāriem - EUR 0.71 (Ls 0.50), ģimenēm (2 pieaugušie + 2 un vairāk bērni līdz 15 g.v.) - EUR 3.56 (Ls 2.50). Ar Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju ID kartēm, ieeja bez maksas.

19. janvārī ar īpašo svētku vilcienu plkst.15.04 no Rīgas dzelzceļa stacijas būs iespēja doties uz Siguldu, piedalīties atklāšanas pasākumos un dienas izskaņā plkst.19.08 doties mājup. Visas dienas garumā Siguldas publiskajās telpās - kafejnīcās un viesnīcās, mākslas un kultūras telpās būs mākslas izstādes, radošas laboratorijas un performances.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV