Ceturtdiena, 28.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Spodris, Kārlis;

Foto: Nacionālajā teātrī pirmizrāde Ibsena „Spokiem”

Easyget.lv, 13.01.2014. 18:24

15. janvārī Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē pirmizrādi piedzīvos Henrika Ibsena drāmas „Spoki” iestudējums Mihaila Kublinska režijā.
Foto: Nacionālajā teātrī pirmizrāde Ibsena „Spokiem”

Galerijas:

Izrāde sagādās prieku labas dramaturģijas cienītājiem. Osvalds, jauns Parīzē studējis mākslinieks, atgriežas dzimtenē - drūmajā un lietainajā Norvēģijas kalnu pilsētiņā, lai uzdotu savai mātei dažus svarīgus jautājumus par to, kāpēc viņa liktenis izvērsies tāds, nevis citāds. Izrādās, pagātnes rēgi jeb, kā pieņemts latviskot slavenās Ibsena lugas nosaukumu - spoki atrodami tieši šeit - mājās. Par spīti visam, Osvalds meklē glābiņu pie mātes, jo ne kaislība, ne mīlestība to nespēj sniegt.

Režisora Mihaila Kublinska kontā ir spožais Henrika Ibsena lugas „Hedas Gableres” iestudējums pirms divdesmit gadiem, kad likās, ka režisors sastapis savu autoru, un tomēr nākamā viņu satikšanās notiek vien tagad – Aktieru zāles „Spokos”.

„Man ļoti patīk lugas dialogi, tajos esošās intelektuālās spēles un brīnišķīgā ironija, zem kuras apakšā ir cita doma. Ibsens skan ļoti mūsdienīgi,” saka Mihails Kublinskis.

Slavenais norvēģu dramaturgs Henriks Ibsens risina cilvēka dzīves lielos jautājumus par ikviena cilvēka atbildību, brīvību un dzīves jēgu, uzdodot tos ar izmisīgu nopietnību un dziļumu, ka tie sniedzas pāri kāda konkrēta laika robežām. Tie ir vienlīdz aktuāli kā drāmas rašanās laikā 19.g.s. beigās, tā mūsdienās.

Lomās: Helēna Alvinga: Lāsma Kugrēna, Osvalds Alvings: Jānis Āmanis vai Kaspars Dumburs, Mācītājs Manderss: Voldemārs Šoriņš, Galdnieks Engstrans: Uldis Norenbergs, Regīna Engstrane: Liene Gāliņa.

Foto: Izrāde „Spoki”. Gunārs Janaitis

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV