Otrdiena, 04.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Romāns, Romualds, Romualda;

Rīga 2014 atklāšana: Aizvēsture Piena paviljonā

Easyget.lv, 16.01.2014. 13:03

Multimediāls Rīga 2014 programmas atklāšanas pasākums gaidāms 18. janvārī no plkst. 10.00 līdz plkst. 18:00 Rīgas Centrāltirgus Piena paviljonā.
Rīga 2014 atklāšana: Aizvēsture Piena paviljonā

2014. gads ir pamudinājums atsaukt atmiņā 100 gadu senu pagātni. Pirmais pasaules karš pirms 100 gadiem atnesa līdz tam laikam nepieredzētu iznīcību un postu, bet vienlaikus pavēra iespēju daudzu mūsdienu Eiropas valstu izveidei.

Par spilgtu lielo cerību un tajā pašā laikā arī posta simbolu kļuva dirižabļi, kas, atsaucoties uz vienu no šo gaisa kuģu būves pionieriem, grāfu Ferdinandu fon Cepelīnu, dēvēti arī par cepelīniem.

Kā informē projekta pārstāve Madara Kalniņa, “Aizvēsture Piena paviljonā” ir multimediāls 15 minūšu ceļojums Rīgas pilsētas un tās galvenās ielas pagātnē. Saskaņā ar mākslinieka Jurģa Krāsona un režisora Jura Pakalniņa ieceri dirižabļu angāra jeb tirgus paviljona interjers projektā sastapsies ar kinoarhīvos atlasītiem, unikāliem un līdz šim neredzētiem, vēsturisko hroniku kadriem, kas tiks demonstrēti uz vairākiem lielizmēra ekrāniem.

Komponista Raimonda Tigula īpaši šim notikumam radītā mūzika kinolentē iemūžinātās pagātnes ainas sapludinās ar tirgū allaž nerimstošo tagadnes rosību, pārdodot un pērkot dažādas vietējās izcelsmes un ievestas, ēdamas un neēdamas preces. Un, protams, virs galvas būs sajūtama arī lielo gaisa kuģu - cepelīnu - klātbūtne.

Multimediālā ceļojuma “Aizvēsture Piena paviljonā” dramaturģiskā ass ir Rīgas centrālā satiksmes ceļa un dzīvības artērijas Brīvības ielas vēsture. Laika gaitā, mainoties valdniekiem un varām, daudzkārt mainījies gan ielas nosaukums, gan garums.

Multimediālā ceļojuma “Aizvēsture Piena paviljonā” mērķis ir dāvāt iespēju ikvienam Rīgas iedzīvotājam vai viesim sajust pilsētu, tās ielas un ēkas kā nozīmīgu savas pagātnes, tagadnes un nākotnes daļu.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV