Svētdiena, 17.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Tenis, Dravis;

forte forte un Alvis Hermanis Rīga 2014 teātra programmas atklāšanā

Easyget.lv, 20.01.2014. 13:09

Laikmetīgā teātra programma forte forte un režisors Alvis Hermanis šonedēļ atklās Rīgas - Eiropas kultūras galvaspilsētas teātra programmu
forte forte un Alvis Hermanis Rīga 2014 teātra programmas atklāšanā

Latvijas Jaunā teatra institūta rīkotā Laikmetīgā teātra programma forte forte ir Eiropas vadošo režisoru izrāžu sērija gada garumā, kas iekļauta “Rīgas 2014” tematiskajā sadaļā “Brīvības iela”. Programmā iekļauti mākslinieki, kuri pazīstami visā pasaulē sava unikālā rokraksta dēļ, un izrādes, kuru centrā ir indivīda un varas, personības un masu, mūsu savstarpējās attiecības uz lielo vēsturisko notikumu fona un gluži ikdienišķā kontekstā. Programma tiks atklāta ar latviešu režisoram Alvim Hermanim veltītu nedēļu no 25. janvāra līdz 1. februārim, kuras laikā ikviens aicināts noskatīties Minhenē un Vīnē tapušās izrādes “Vēlie kaimiņi” un “Tēvi”, dokumentālo filmu “Vairāk nekā dzīve” un piedalīties sarunās par Hermaņa teātri, informē Latvijas Jaunā teatra institūta direktore Gundega Laiviņa.

Īzaka Baševisa Zingera literatūrā balstītā izrāde “Vēlie kaimiņi”, ko Hermanis iestudējis Minhenes Kamerteātrī, ir jau otrais režisora darbs, kas saistīts ar izcilo ebreju rakstnieku, 1978. gada Nobela prēmijas laureātu. Kā neskaitāmi ebreju intelektuāļi, arī Zingers kara gados bija spiests pamest Veco pasauli un doties uz ASV. Ceļš uz Jauno pasauli un dzīve tajā bieži atspoguļota Zingera darbos, par to arī izrāde “Vēlie kaimiņi” – divu rakstnieka stāstu pārcēlums uz skatuves. Izrādē tiek slavēts izcilais aktieru ansamblis - Barbara Nusse un Andrē Jungs (mākslinieks divas reizes ir atzīts par labāko aktieru vācu teātrī), bet Hermanis Zingera stāstus teātra valodā izstāsta arī “Kabalas noslēpumu” izrādēs Ķelnē un Rīgā. “Vēlie kaimiņi” tiks rādīti Rīgas Kinostudijā 25. janvārī plkst. 19:00 un 26. janvārī plkst. 18:00.

Vīnes Burgteātra izrādē “Tēvi” satiekas latvietis, krievs un vācietis. Ne kā anekdotē, bet gan jūtīgā stāstā par tēviem un dēliem, kurā trīs aktieri izspēlē savas atmiņas. “Man pašam ir dēli, mans tēvs vēl ir dzīvs, un esmu pārliecināts, ka attiecības starp dēlu un tēvu ir viena no noslēpumainākajām lietām pasaulē”, saka režisors Alvis Hermanis. Trīs “Tēvu” līdzautori un aktieri Gundars Āboliņš, Juris Baratinskis un Olivers Stokovskis stāsta par sevi un saviem tēviem. Viņi atceras kā dēli, bet izstāsta kā aktieri, zīmējot saikni starp teātri un instinktu, mākslu un dzīvi, un atklājot, kā kļuvuši par to, kas viņi ir. Stāsti ir aizkustinoši, jautri, baisi un skumji, bet vienmēr – dziļas mīlestības pilni. Izrāde “Tēvi” notiks Rīgas Kinostudijā 30., 31. janvārī un 1. februārī plkst. 19:00.

Filma „Vairāk nekā dzīve” ir dokumentāla liecība par teātra režisora Alvja Hermaņa darba metodi, iestudējot izrādes Latvijā un Vācijā. Tas ir stāsts par Jaunā Rīgas teātra, Minhenes Kamerteātra un Ķelnes teātra izrāžu varoņiem aktieru izpildījumā un viņu prototipiem dzīvē. Filma ļauj ielūkoties Hermaņa teātrī, kura pamatā ir režisora un viņa aktieru kolektīvais darbs, un meklē atbildi uz jautājumu, vai īstā dzīve ir interesantākā par tās transformāciju teātrī un kāpēc režisors nolemj atteikties no paša radītās teātra metodes. Filma seko Alvja Hermaņa izrāžu „Vectēvs”, „Ķelnes afēra” un „Senču asiņu balss” tapšanai. Filmas režisors un scenārija autors ir Gints Grūbe, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, producente Inese Boka Grūbe / Mistrus Media. Filmas pirmizrāde kinoteātrī Splendid Palace 28. janvārī 19:00.

Lai skaidrotu Alvja Hermaņa teātra pozīciju Eiropas laikmetīgajā teātrī un dziļāk iepazītu režisora darba metodi, 31. janvārī un 1. februārī interesenti tiek aicināti uz sarunām par Hermaņa teātri Jaunā Rīgas teātra mazajā zālē. Sarunās piedalīsies teātra festivālu un namu vadītāji, teātra zinātnieki, kritiķi, dramaturgi, aktieri un scenogrāfi no dažādām Eiropas valstīm, kuri ir pētījuši Alvja Hermaņa teātri vai piedalījušies tā radīšanā. 1. februāra rītā notiks Ginta Grūbes saruna ar Alvi Hermani. Sarunu tiešraide - “Rīga 2014” mājas lapā www.riga2014.org.

Biļešu cena uz izrādēm "Tēvi" un "Vēlie kaimiņi" - 20 Ls (28,46 Eur), skolēniem, studentiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti -  15 Ls (21,34 Eur). Biļetes - Biļešu Paradīzē.

Informācija: http://theatre.lv/index.php?parent=1415

Foto: Izrāde “Tēvi”. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV