Sestdiena, 31.Jūlijs 2021. » Vārdadienas svin: Ruta, Rūta, Sigita, Angelika;

LMC uzsāk projekta „Saredzēt! Sadzirdēt! Saprast! Rīkoties!” III posmu

Easyget.lv, 19.02.2014. 12:32

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) ir uzsācis Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projekta „Saredzēt! Sadzirdēt! Saprast! Rīkoties! – III posms” (SSSR III) realizāciju ar mērķi veicināt integrācijas procesus Latvijā.
LMC uzsāk projekta „Saredzēt! Sadzirdēt! Saprast! Rīkoties!” III posmu

Projekta „SSSR III”, kas noslēgsies jūnijā, ietvaros tiks īstenotas vairākas kultūras aktivitātes, kas vērstas uz integrācijas procesu veicināšanu un pozitīvo integrācijas stāstu pienešanu Latvijas sabiedrībai kopumā.

Projekta ietvaros tiks izveidota kulinārijas grāmata bērniem, kuras recepšu gatavošanā piedalīsies 15 dažādu nacionalitāšu pārstāvji - bērni, kas dzīvo Latvijā. Kulinārijas grāmata tiks dāvināta skolām un bibliotēkām visā Latvijā, veicinot dažādu kultūru izpratni un pieņemšanu caur vienkāršu un saprotamu veidu – kulināriju. Grāmata kā bērnu un mākslinieka kopdarbs ir veiksmīgi uzsāktas tradīcijas turpinājums, jo arī iepriekšējā projekta „SSSR II” ietvaros vairāk kā 40 bērni no ukraiņu un armēņu diasporām Latvijā iesaistījās krāsojamās grāmatas ”Burti nāk” veidošanā kopā ar mākslinieku Raulu Liepiņu. Šogad tiks producēts arī pasaku ieraksts CD formātā, atlasot deviņas pasakas, kas raksturo Āzijas, Kaukāza un slāvu apdzīvotos reģionus un akcentē visām tautām līdzīgos ētikas principus. Pasaku izlase, ko ierunās profesionāli aktieri, vērsīs klausītāju uzmanību uz līdzīgo, nevis atšķirīgo. Grāmatas un CD tiek nodoti bērnu dārziem, skolām un bibliotēkām visā Latvijā.

Šogad Latvijas reģionos – skolās un kultūras namos – tiks demonstrēta dokumentālā filma „Tuvu prom savā vietā”, kas sadarbībā ar režisori Kristīni Briedi tika uzņemta 2012. gadā. Filmas galvenais varonis ir Grigorijs Salnits, kurš pirms sešiem gadiem kopā ar ģimeni pārcēlās uz Latviju no Maskavas. Dokumentālā filma vēsta par viņa iedzīvošanos Latvijā, apmetoties uz dzīvi Bolderājā. Pēc filmas noskatīšanās jaunieši un bērni, kas mācās mazākumtautību skolās, tiks iesaistīti diskusijās par piederību Latvijai un latviešu valodas pielietojumu mūsu valstī. Diskusijas vadīs pats filmas varonis Grigorijs Salnits.

Sešās Latvijas vietās – Rugājos, Balvos, Līvānos, Rēzeknē, Valkā un Rīgā – tiks izrādīta teātra izrāde „Kurts šmorē, lai atpūtinatu galvu”, ko izspēlēs bērni un jaunieši no Rīgas skolēnu pils teātra trupas „Zīļuks”. Izrādes režisore ir Laura Paegle. Uzvedums ir paredzēts latviešu bērniem skolas vecumā un viņu ģimenēm, lai pievērstu uzmanību tādiem jautajumiem kā citādā pieņemšana, savas attieksmes pret vai par iebraucējiem formulēšana. Skolēnu pavasara brīvdienās, kas šogad paredzētas no 17. līdz 22. martam, latviešu un cittautiešu bērniem tiks organizēta radošā darbnīca „Kopā 5+5” Rīgas skolēnu pils telpās. Nedēļas laikā bērni iepazīs teātri un caur spēli un improvizāciju veidos kopīgu teātra iestudējumu „Vardulēns un svešais” , lai viens otru labāk iepazītu, pieņemtu un sadraudzētos.

Projekts „Saredzēt! Sadzirdēt! Saprast! Rīkoties!” tika uzsākts 2012. gadā. Visas aktivitātes projekta ietvaros tiek organizētas ar mērķi veicināt trešo valstu valstspiederīgo, it sevišķi mazāk aizsargāto grupu - sieviešu, bērnu un senioru, iesaisti uzņemošajā sabiedrībā, aktīvu līdzdalību un kvalitatīvu integrāciju Latvijā.”

Projekta ieviešanu finansiāli atbalsta Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds (75%) un Latvijas valsts (25%).

Foto: LMC uzsāk projekta „Saredzēt! Sadzirdēt! Saprast! Rīkoties!” III posmu. Foto (c) Ēriks Božis

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV