Ceturtdiena, 15.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Gastons, Aelita;

Foto: Pasniegtas Latgaliešu kultūras Gada balvas „Boņuks 2013”

Easyget.lv, 24.02.2014. 11:48

Godinot labākos veikumus latgaliešu kultūras dzīves uzturēšanā un bagātināšanā 2013. gadā, 23. februāra vakarā Latgales vēstniecībā Gors pasniegtas Latgaliešu kultūras Gada balvas „Boņuks 2013” statuetes 19 nominācijās.
Foto: Pasniegtas Latgaliešu kultūras Gada balvas „Boņuks 2013”

Galerijas:

Nominācijā „Labākais sniegums dzejā” ar „Boņuka” balvu novērtēta Inetas Atpiles-Juganes dzeja latgaliešu valodā. Balvu par labāko prozas darbu saņēma Guntix nu Vertukšņis par stāstu „Reits mežā”. Savukārt par labāko izdevumu/grāmatu pagājušajā gadā atzīta Latgales lingvoteritoriālā vārdnīca.

Nominācijā „Labākais sniegums alternatīvajā mūzikā” apbalvots projekts „Kapļi” un albums „Prauda par Madaļi”. Nominācijā „Labākais sniegums akadēmiskajā mūzikā” godināts komponistes Ilonas Rupaines veikums - skaņdarbi, kas izskanēja XXV Vispārējo Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncertā. Nominācijā „Labākais sniegums tautas mūzikā” balvu saņēma DJ Monsta un Biruta Ozoliņa par albumu „Sauli sēju”. Savukārt par gada debiju mūzikā „Boņuka” balva pasniegta grupai „ZePikniks”. Atsaucoties uz Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības sniegtajiem datiem, par gada spēlētāko dziesmu nosaukta Alda Kises dziesma „Strūga”. Par gada labāko mūzikas video atzīts dueta „Poparts” videoklips „Muna sirds”. Nominācijā „Labākais sniegums pop/rok mūzikā” balva pasniegta grupai „Bez PVN” un albumam „Reits”.

Balva par latgaliešu valodas popularizēšanu pasniegta Latvijas Radio pirmās programmas raidījumam „Kolnasāta” un tā veidotājiem. Par gada saimnieku atzīts jaunais uzņēmējs Valters Murāns, kurš Rēzeknē saimnieko kafejnīcā un kultūras pasākumu norises vietā „Ausmeņa kebabs”. Dāsnākais latgaliešu kultūras atbalstītājs pagājušajā gadā bijis uzņēmējs Jānis Blaževičs, kurš jau daudzus gadus atbalsta latgaliešu grāmatu izdošanu.

Par gada sniegumu vizuālajā mākslā balva pasniegta fotogrāfam Mārim Maskalānam par projektu „Nagļi. LV 4631”. Par gada labāko sniegumu skatuves mākslā atzīts uzvedums-dziesmu spēle „Ķēniņmeita. Latgales pasaka”. Nominācijā „Labākais sniegums audiovizuālajā mākslā” balva pasniegta Latvijas Televīzijas pirmā kanāla dokumentālajam filmu ciklam „Cytaidi latviskais” un tā veidotājiem. Par gada cilvēku kultūrā pagājušajā gadā atzīta dziedātāja un vokālā pedagoģe Guntra Kuzmina. Savukārt par gada notikumu latgaliešu kultūrā 2013. gadā atzīta Latgales vēstniecības Gors atklāšana.

Balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūrā no filmas „Cylvāka bārns” režisora Jāņa Streiča rokām saņēma kordiriģente un mūzikas pedagoģe Terēzija Broka.

Latgaliešu kultūras Gada balvas „Boņuks 2013” apbalvošanas vakara viesus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja mūziķis Kārlis Kazāks, Latgales studentu centra folkloras kopa „Ceidari”, dziedošā Tihovsku ģimene, postfolkloras grupa „Rikši”, grupa „Dabasu Durovys”, projekts „Kapļi”, vokālā studija „Skonai” „folkloras draugu kopa „Vīteri”, grupa „Bez PVN”.

„Boņuka” statuetes latgaliešu kultūras pagājušā gada labākajiem darboņiem pasniedza dzejniece un publiciste Anna Rancāne, mūziķis Ēriks Zeps, Latgales grāmatu sargs Jānis Elksnis, mūziķis Kārlis Kazāks, vokālā pedagoģe Lolita Greitāne, Tihovsku ģimene, kultūras apvienība „Ausmeņa Records”, dziedātājs Gints Ločmelis, kino entuziasts Edgars Blinovs, dziedātāja Aija Eriņa, kultūras darbiniece Ruta Cibule, Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs, Latgaliešu kultūras biedrības valdes locekle Skaidrīte Baltace, Latvijas Mākslas akadēmijas „Latgolys sāta” vadītāja Ilma Rapša, aktieris Kristaps Rasims, kinorežisors Jānis Streičs, Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa, kā arī „Boņuka” balvas radītāji Guntis Rasims un Raibīs. Vakara vadītāju godā - Latgales vēstniecības GORS diriģents Jānis Stafeckis un Rēzeknes Tautas teātra aktieris Aldis Leidums.

Latgaliešu kultūras Gada balva „Boņuks” radīta ar mērķi veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. „Boņuks” ir vienīgā gada balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē, un šogad tā tika pasniegta jau sesto gadu.

„Boņuks 2013” rīkotāji ir Latgales vēstniecība Gors un biedrības „Kukuži” un „Latgolys Producentu grupa”.

Foto: Kinorežisors Jānis Streičs un kordiriģente un mūzikas pedagoģe Terēzija Broka. Foto (c) Jānis Litavnieks

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV