Trešdiena, 14.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Strauja, Gudrīte;

Meklē aktierus pirmajai latviešu 3D filmai

Easyget.lv, 10.03.2014. 14:52

Turpinot pirmās latviešu 3D filmas “Rīga-2041” izveidi, filmēšanas komanda aicina pieteikties aktierus dažādām lomām. Lomu atveidošanai tiek meklēti gan vīrieši, gan sievietes vecumā no 20 līdz 60 gadiem.
Meklē aktierus pirmajai latviešu 3D filmai

Interesantiem, kuri vēlas piedalīties filmas “Rīga-2041” uzņemšanā, nepieciešams līdz 14. martam nosūtīt savu pieteikumu uz e-pastu 3dkastings@gmail.com. Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, vecums, prasmes un dotības (piemēram, dejošana, mākslas vingrošana u.c.), kā arī jāapraksta sava motivācija filmēties pirmajā latviešu 3D filmā. Ieteicams pieteikumā aprakstīt iepriekšējo pieredzi aktiermākslā kino, teātrī vai reklāmā, kas tiks uzskatīta par priekšrocību, tomēr arī pretendenti bez iepriekšējas pieredzes aktiermākslā tiks aicināti ierasties uz zinātniskās fantastikas filmas “Rīga-2041” provēm. Pieteikumam obligāti jāpievieno divas savas fotogrāfijas - vienu pilnā augumā, otru portretu. Visiem pretendentiem informācija par aktieru atlasi tiks nosūtīta līdz 15. martam (ieskaitot), savukārt proves norisināsies svētdien, 16. martā.

Kā iepriekš ziņots, filmā “Rīga-2041” apvienoti vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes; to attēlošanai ir izmantoti 50. gadu zinātnisko fantastikas filmu stilistikas elementi. Filmas darbība norisinās Rīgā, pilsētā, kuru ir pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikkatra cilvēka problēmas. Filmas varoņi ceļo laikā, lai atgūtu jaunības mīlestību, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes dakterīši ir pieprasīta profesija. Atbildēt, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos vai arī tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās.

Filmas “Rīga-2041” uzņemšanā kopīgā darbā vienojas četri režisori, kuriem stereoskopiskais 3D formāts ir jauns izaicinājums. Savu redzējumu filmas ietvaros atklās latviešu režisors Kārlis Vītols, kas līdz šim plašāk bijis zināms kā animācijas filmu režisors un mākslinieks. Filmas uzņemšanā piedalīsies viens no Latvijas garākajiem režisoriem Pēteris Rozītis, kas iepriekšējo filmēšanas pieredzi guvis, veidojot īsfilmas un darbojoties reklāmas industrijā. Tāpat filmēšanas komandā piedalīsies latviešu režisors Didzis Eglītis, kurš kā plaša spektra kino industrijas darbinieks iepriekšēju pieredzi guvis, veidojot dokumentālās filmas un īsfilmas, kā arī strādājis reklāmas industrijā. Jau vairākus gadus Didzis Eglītis pēta iespējas ar paštaisītiem rīkiem uzņemt filmas 3D formātā. Komandai pievienojusies arī režisore no Rumānijas Adina Istrate, kura ir beigusi Londonas filmu skolu un līdz šim ir uzņēmusi vairākas īsfilmas, arī zinātniskās fantastikas žanrā.

Filmas pirmizrāde gaidāma 2014. gada novembrī, programmas “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta” ietvaros.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV