Ceturtdiena, 06.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Aisma, Askolds;

Sprīdītis atdzīvosies mūziklā uz RLB skatuves

Easyget.lv, 10.03.2014. 16:12

Sestdien, 15. martā, plkst.16.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks mūzikls „Sprīdītis” pēc Annas Brigaderes lugas motīviem.

„Sprīdītis” ir vēstījums par mūsu tautas vērtību sistēmu, kas palīdz saglabāt sirdi „skaidru kā dimanta oliņa”. Sprīdītis ir parasts lauku puika, viņš nav gājis augstās skolās, neko nenojauš par modernajām tehnoloģijām, bet viņš zina par dzīvi visu svarīgāko, būtiskāko – pamatu. Laipnība, drosme, labestība, cēlsirdība, patiesa mīlestība un spēja dalīties – tāda ir Sprīdīša vērtību pasaule. Un šīs vērtības ir svarīgi realizēt tieši mājās.

„Sprīdītis” kā viena no mūsu kultūras lielajām zīmēm ir nozīmīgs arī mūsdienu jauniešiem, viņi tur joprojām atrod sev būtisko šodien – ticību saviem spēkiem, spēju uzdrīkstēties. Sprīdītis neuzvar ar savām lielajām dūrēm (jo tādu viņam nav), bet gan ar savu lielo sirdi.
Mūzikla veidotāji vēlas mācīties no lugas varoņa un ievest skatītājus Sprīdīša dvēseles skaidrajā un skaistajā pasaulē. Annas Brigaderes radītais Sprīdītis ir viena no latviešu tautai tuvām un saprotamām kultūras zīmēm. Šim vēstījumam nekad nebeigsies „derīguma termiņš”. Un līdzās mūslaiku kultūras izpausmēm gaišs un labestīgs stāv Annas Brigaderes radītais, apbrīnojamais puika – Sprīdītis.

Mūzikla libreta un dziesmu tekstu autors ir Vilnis Baumanis. Mūzikas autors ir Ņujorkā dzīvojošais latviešu komponists un diriģents Andrejs Jansons. Mūzikla režisores Sandra Dambiniece, Ingrīda Kušķe. Pedagogi – Haralds Bārzdiņš, Inta Godiņa, Ārijs Šķepasts. Izrādē piedalās Rīgas 6.vidusskolas kolektīvi – skolēnu teātris „Skatuves kods”, Simfoniskais orķestris, jauktais koris „Saule” (kopā apmēram 110 bērnu un jauniešu).

Biļetes cena 2 eiro/1.40 Ls.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV