Piektdiena, 15.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Fēlikss, Felicita;

RLB turpinās vadīt Guntis Gailītis

Easyget.lv, 14.03.2014. 13:52

Rīgas Latviešu biedrību (RLB) nākamos trīs gadus vadīs režisors, sabiedriskais darbinieks un Rīgas Pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis, kurš šajā amatā vienbalsīgi apstiprināts jau otro reizi.

12. martā, saskaņā ar statūtiem, RLB dome vēlēja jaunu vadību - RLB priekšsēdētāju, priekšsēdētāja vietnieku un piecus valdes locekļus. Par RLB priekšsēdētāju atkārtoti tika apstiprināts Guntis Gailītis, kurš biedrības vadītāja amatā darbojies no 2011. gada 3. augusta. Guntis Gailītis RLB biedrs ir kopš 2002. gada, aktīvi iesaistījies biedrības dzīvē, darbojies RLB domē un valdē.

RLB priekšsēdētāja vietnieks turpmāk būs Latvijas Jūras akadēmijas rektors Jānis Bērziņš, saņemot vienbalsīgu domes atbalstu. J. Bērziņš biedrībā darbojas no 1990. gada, piedalījies domes, valdes, kā arī Statūtu un ētikas komisijas darbā. 2014. gada 22. februārī pilnsapulce nolēma piešķirt J. Bērziņam Goda zīmi par sevišķi nozīmīgu ieguldījumu biedrības darbībā.

Rīgas Latviešu biedrības valde, tāpat kā līdz šim, darbosies septiņu cilvēku sastāvā. Tie būs: RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Bērziņš, juriste Marija Heislere-Celma, grāmatizdevēja, apgāda „Madris” vadītāja, uzņēmēja Skaidrīte Naumova, sociologs, vadībzinātņu zinātņu speciālists, uzņēmējs Jānis Briedis, filoloģe, muzeju nozares eksperte Gaida Jablovska, Rīgas Domes deputāts, restaurators, arheologs Valdis Gavars.

Valdes galvenie uzdevumi ir nodrošināt statūtos paredzēto mērķu īstenošanu, pilnsapulces un domes lēmumu izpildi, pārvaldīt saimniecisko un finansiālo jomu.

RLB priekšsēdētājs pēc ievēlēšanas minēja nozīmīgus biedrības attīstības stratēģiskos virzienus. G. Gailītis akcentēja, cik svarīgi ir profesionāli un saimnieciski rūpēties par biedrības svarīgāko mantojumu – senču doto namu, plānojot remontus un restaurāciju. Aktuāls jautājums joprojām ir - kas biedrība ir mūsdienās, ko tā dara un kā tā darbojas? Ievērojams darbs priekšā arī biedrības unikālo vēstures dokumentu un liecību izpētē, to publicēšanā un popularizēšanā. Noslēgumā skaidri tika iezīmēta biedrības tālākā virzība – pildīt izglītības un kultūras veicināšanas misiju, gatavojoties Rīgas Latviešu biedrības 15o gadei un Latvijas 100 gadei 2018. gadā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV