Ceturtdiena, 28.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Spodris, Kārlis;

Daugavpils teātrī top iestudējums „Savējie”

Easyget.lv, 19.03.2014. 11:41

29. martā Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvos Kristīnes Jokstes komēdija „Savējie” Harija Petrocka režijā. Izrāde būs stāsts par kaimiņu attiecībām, par dažādām ģimenēm un spēju sadzīvot.

Daugavpils teātra apmeklētājiem vēl spilgtā atmiņā palicis iestudējums "Klepernīku pogosta zvaigzne". Bet tagad, pēc nepilniem četriem gadiem, lugas autore Kristīne Jokste un režisors Harijs Petrockis ir satikušies vēlreiz, lai radītu iestudējumu "Savējie". Izrādes režisors Harijs Petrockis stāsta: „Jauniestudējumu, gan nevarētu saukt par „Klepernīku pogosta zvaigzne - 2”, bet nelielas paralēles gan var vilkt. Izrāde top kā stāsts par mūsu līdzcilvēkiem, par Latvijas etniskā sastāva dažādību un to, kā mēs visi kopā te dzīvojam, jo visi jau esam „zem viena jumta.””

Jāatzīmē, ka ar iestudējumu „Savējie” režisors Harijs Petrockis svin 50 gadu jubileju. Daugavpils teātrī režisors strādā kopš 1991. gada un šajā laikā ir saticis arī savu sievu Inesi Laizāni, tādēļ ne velti, viņa kā aktrise piedalās topošajā jauniestudējumā.

Izrādes radošā komanda aicina apmeklēt izrādi dažādu tautību un vecuma skatītājus, jo tas būs stāsts par mums. Kā uzsver režisors, „Iestudējums būs gaišs, pozitīvs, muzikāls, ar humoru un domāts atpūtai.”

Lugas darbība risinās kādā lauku ciematā, ar tam raksturīgo ikdienas ritējumu, ar savām būšanām un nebūšanām. Kas ir tas, ko šīs ģimenes gaida, pēc kā ilgojās? Vai nesot rūpi par ikdienas darbiem nepazūd tiekšanās uz sapņu un ilgu piepildījumu?... Bet ne jau par sāpīgām tēmām tiks stāstīts, izrāde ir par stabilām vērtībām un cilvēkiem mums līdzās, kuru ikdienas ritējums tiek vīts caur vieglu humoru un dziesmām.

Režisors - H. Petrockis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece - E. Milta, kustību konsultante - I. Saveļjeva, gaismu mākslinieks - S.Vasiļjevs. Lomās: I. Brakovskis, I.Laizāne, J. Losevs, V. Hramņikova, E. Viļumovs, L. Ivanova.

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV