Ceturtdiena, 01.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Lāsma, Zanda, Zandis;

Izdots Jāņa Valka fantāzijas romāns “Rakstu vācēja ceļš”

Easyget.lv, 20.03.2014. 08:46

Jaunā rakstnieka Jāņa Valka vārds daudziem lasītājiem jau varētu būt pazīstams, jo pirms diviem gadiem klajā nāca viņa pirmais lielāka apjoma literārais darbs – humoristiskais romāns “Verķumāte”. Tagad autors iemēģinājis roku arī šobrīd pasaulē tik populārajā fantāzijas žanrā, un Apgādā Zvaigzne ABC klajā nāk autora otrais prozas darbs – romāns “Rakstu vācēja ceļš”
Izdots Jāņa Valka fantāzijas romāns “Rakstu vācēja ceļš”

“Rakstu vācēja ceļš” vienlaikus ir un nav tradicionāls fantāzijas žanra romāns. Tas sākas šķietami tradicionālā, jau no pasakām pazīstamā veidā – kādas tāltālas, cik noprotams, vēl viduslaiku realitātē dzīvojošas valsts Impērijas pilsētas Literas iedzīvotājs, kurš pēc profesijas ir retu manuskriptu vācējs, saņem noslēpumainu uzdevumu – doties nezināmā virzienā un atvest uz Literas rakstu krātuvi unikālu informācijas avotu, par ko nav zināms ne tas, kur tas atrodams, ne arī, kas tas ir, vienīgais fakts, kas zināms – ka tāds eksistē. Rakstu vācējam Tagobertam jādodas ceļā, kurš viņu vienlaikus vilina un biedē, jāsastopas ar dabas un cilvēku radītiem šķēršļiem, jāpiedzīvo uzvaras, nodevība un zaudējumi, lai beigu beigās atklātu, ka viss ir pavisam citādi, nekā viņam (un lasītājam) iesākumā bija šķitis...

Rakstnieks Jānis Valks par savu romānu:“Rakstu vācēja ceļš” ir aizraujošs, erudīts un nedaudz pašironisks darbs, kurā daļa lasītāju ar interesi sekos Tagoberta gaitām, bet citi ar ne mazāku interesi atšifrēs atsauces un jaunā rakstnieka “sveicienus” vairākiem postmodernisma laikmeta kulta rakstniekiem, sākot ar Horhi Borhesu un beidzot ar Umberto Eko. Ne velti darba centrā ir noslēpumainā visu pasaulē sastopamo rakstu krātuve – Literas pilsētas bibliotēka – kurā sastopas un saaužas visdažādāko laikmetu stāstījumi: arī pats romāns atgādina tekstuālu tīmekli, kurā ievijusies gan dažādu tautu mitoloģija, gan vēsturiskas un inženiertehniskas nianses, gan fantāzija un zinātniskā fantastika, gan humors, piedzīvojumi, noslēpumu atšķetināšana un mīlasstāsts.

Jāņa Valka romāns “Rakstu vācēja ceļš” iespēju ieraudzīt dienas gaismu saņēma, iegūstot galveno balvu apgāda ikgadējā bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras konkursā “Zvaigznes grāmata”.

“Rakstu vācēja ceļš” prezentācija notiks 21. martā plkst. 17.00 Zvaigzne ABC prezentāciju zālē K. Valdemāra ielā 6. Pasākumā būs iespēja uzdot jautājumus autoram, dzirdēt viduslaiku stila mūziku ceļojošo trubadūristu kopienas "Humulus Lupulus" izpildījumā, kā arī saņemt autogrāfus.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV