Trešdiena, 23.Jūnijs 2021. » Vārdadienas svin: Līga;

Klajā nāk sensacionāls jauniešu romāns

Easyget.lv, 20.03.2014. 09:00

Angļu rakstnieces Sallijas Grīnas jauniešu romāns “Tumšā puse” (Half Bad) ir viens no tiem neparastajiem darbiem, kas kļūst par pasaules mēroga sensāciju vēl pirms oficiālās iznākšanas. Latvijā romāns nāk klajā vienlaikus ar vairākām pasaules valstīm – tieši tajā pašā laikā, kad Lielbritānijā iznāk arī oriģinālgrāmata.
Klajā nāk sensacionāls jauniešu romāns

Romāns par mūsdienu Lielbritāniju, kurā līdzās cilvēku pasaulei eksistē arī divās radikāli pretējās kopienās sašķēlusies burvju pasaule, nav tikai fantāzija – grāmata ir unikāls, elpu aizraujošs un skarbs vēstījums par jaunieša cīņu par izdzīvošanu apstākļos, kad šķiet – pasaulē viņam nav vietas, par emocionāliem un fiziskiem pārbaudījumiem, par savu talantu un identitātes meklējumiem. Tas ir stāsts, kas apvērš ierasto skatpunktu kājām gaisā un liek katram lasītājam uzdot sev jautājumu par to, kas patiesībā ir ļauns un kas – labs.

Ar grāmatas "Tumšā puse" fragmentiem bija iespēja iepazīties vairākiem latviešu literatūras apskatniekiem, kuri to vērtē kā intriģējošu pieteikumu. Grāmatu un ceļojumu blogere Anda Jansone raksta: "...pēc pirmajām nodaļām grāmata patīkami pārsteidza. Autores Sallijas Grīnas lielākais trumpis ir spēja piešķirt galvenajam varonim Neitanam ticamību – ka tiešām kaut kur Lielbritānijā mūsdienās mīt šāds zēns ar pārdabiskām spējām. Kā normālam pusaudzim, viņa galvā šaudās simtiem neatbildētu jautājumu, spītība, veselīga deva egoisma un vēl kāda netverama sajūta, kas liek lasītājam viņam pieķerties. Teikumi savīti tik plūstoši, ka lapas grāmatā tiek pāršķirtas nemanot." Savukārt literatūras un kulinārijas apskatniece Ilze Lipska atzīst: "Sallija Grīna raksta lieliski, arī grāmatas uzbūve ir intriģējoša, vispirms aprakstot būri, un pēc tam atgriežoties pie sākuma, spriedze tiek uzturēta, un galvenais varonis jau ir iepaticies, par spīti tam, ka viņam ir arī Tumšā puse..."

Romāns "Tumšā puse" pie lasītājiem ceļu sāk 20. martā. Pirmie trīs pircēji katrā Zvaigznes grāmatnīcā romānu saņems par brīvu.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV