Svētdiena, 18.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Laura, Jadviga;

Pirmo reizi Rīgā pieejama interaktīva filmu studija skolēniem

Easyget.lv, 31.03.2014. 12:56

No 4. aprīļa Rīgas Skolēnu pilī, Kr. Barona ielā 99, Rīgā darbosies no Dānijas atvestā interaktīvā filmu studija skolēniem FILM Y, kas ļaus ikvienam dalībniekam iejusties filmas veidotāja lomā.

Filmu studija FILM Y jau 10 gadus veiksmīgi darbojas Dānijas Filmu institūtā Kopenhāgenā, tās ceļojošā versija līdz šim uzstādīta arī Londonā un Briselē.

Rīgā projekts, kas piedāvā filmu skatītājiem iegūt pieredzi filmu veidošanā, tiek īstenots pirmo reizi. Studijā dalībnieki darbojas kā filmēšanas grupa – scenāristi, režisori, aktieri, montāžisti. Izmantojot video fonus, skaņu, mūzikas datu bāzi un īpaši izstrādātas montāžas programmas, dažu stundu laikā dalībnieki izveido savu filmu vai animāciju. Studijā tapušās filmas DVD vēlāk var noskatīties kopā ar draugiem vai ģimeni.

FILM Y interaktīvā filmu studija ir aprīkota ar nepieciešamo tehniku filmu un animācijas veidošanai no ieceres līdz pabeigšanai. Apvienojot tehnoloģijas, fantāziju un stāsta veidošanas brīnumu, tā ikvienam atklāj maģisko kino pasauli. Filmu studijas projekts izstrādāts Dānijas Filmu institūtā ar mērķi parādīt filmu veidošanu kā aizraujošu, izglītojošu un izklaidējošu procesu.
Rīgas Skolēnu pilī mēneša garumā studija FILM Y ar iepriekšēju pieteikšanos būs pieejama skolēnu grupām 12 līdz 24 dalībnieku sastāvā. Pietiekšanās tiešsaistē, aizpildot anketu www.rigaskino.lv. Dalība interaktīvajā filmu studijā FILM Y ir bez maksas.

Sadarbībā ar Dānijas Filmu institūtu un Dānijas Kultūras institūtu Rīgā filmu studija FILM Y kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumu projekta “Rīgas kino” ietvaros, ko īsteno Nacionālais kino centrs.

Līdz 4.aprīlim skolēni vēl var pieteikties arī uz režisora Mārtiņa Grauda meistardarbnīcu, kas norisināsies Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā projekta „Rīgas kino” ietvaros. Filmu darbnīcā dalībniekiem būs iespēja apgūt iemaņas filmu veidošanā un nofilmēt savu īsfilmu par apkaimi. Šoreiz vērosim, kas notiek Daugavmalā, izpētes objekti – Centrāltirgus, Spīķeri, Jaunā Nacionālās Bibliotēkas ēka, Andrejsala u.c. Pieteikuma anketa – www.rigaskino.lv. www.rigaskino.lv. ww.rigaskino.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV