Pirmdiena, 08.Augusts 2022. » Vārdadienas svin: Vladislava, Vladislavs, Mudīte;

Gaidāma Dānijas Dejas teātra pasaules pirmizrāde Rīgā

Easyget.lv, 01.04.2014. 14:19

Dimantam piemīt dažādas nokrāsas – no gaiši mirdzošas līdz piesātināti melnai - tieši kā attiecības starp diviem mīlētājiem. "Melnais Dimants" ir dzirkstošs, mirdzošs, gaišs un juteklisks. Tik noslēpumaini tiek aprakstīts Dānijas dejas teātra uzvedums "Melnais dimants", ko skatītāji varēs redzēt pasaules pirmizrādē 19.Startautiskajā Baltijas baleta festivālā 18.maijā, tūlīt pēc pirmizrādes Kopenhāgenas Karaliskajā operā.

Neierasts skatījums uz ierastam lietām – Tims Ruštons (Tim Rushton), uzveduma "Melnais dimants" horeogrāfs apvieno mūsdienīgo deju ar klasisko, piesaistot nedalītu skatītāja uzmanību, caurvijot redzamo ar juteklismu un spēcīgu enerģiju. "Melnais dimants" ir divu cēlienu uzvedums, luga dejā par dauzajām baltā un melnā nokrāsām, par labo un ļauno, gaišo un tumšo, par lielo un mazisko cilvēku.

Melna, nospiedoša tumsa ietver telpu, slāpējot gaismu. Tumšas ēnas zib uz skatuves — vientuļas, domīgas, skumjas, mirkli pirms tās aprij tumsa, kontrastējot ar otro cēlienu, kurā dominē gaisma. Gaisma, kas staro asa un koša, dejotāji, kuri, kā balts, mirguļojošs putnu kāsis, dejā pauž strauju un neremdināmu enerģiju... Tumsa un jutekliskums uzveduma pirmajā cēlienā, saduras ar gaismu un enerģiju otrajā — divi, krasi atšķirīgi uzvedumi vienā, piedāvā atšķirīgus apstākļus, dinamiku, tajā pat laikā liekot skatītājam līdzjust uz skatuves notiekošo. Timam Ruštonam, regulāri meklējot jaunus, netradicionālus izpausmes veidus dejā, ir izdevies šīs krasās atšķirības paust vienā dejas uzvedumā, dejā paužot jūtīgumu, tuvību, rezultātā skatītājiem sniedzot augsta līmeņa mākslas baudījumu.

Horeogrāfs Tims Ruštons ir dzimis 1963. gadā Birmingemā, Lielbritānijā. Baleta izglītību ieguvis Karaliskajā Baleta skolā. Līdz 1990. gadu vidum T.Ruštons dejojis dažādās Ziemeļeiropas baleta kompānijās. Attīstot savu karjeru Dānijas Karaliskajā teātrī, nolēma pievērsties horeogrāfijai. T.Ruštona horeogrāfijas tiek raksturotas kā emocionālas, savstarpējo attiecību smalko nianšu atklājošas. 2011. gadā Apvienotās Karalistes karaliene Elizabete II, pateicībā par kalpošanu dejai, iecēla Timu Ruštonu par Britu Impērijas Ordeņa kavalieri. Tims Ruštons šobrīd darbojas 1981.gadā dibinātajā Dānijas Dejas teātrī, kas pēdējo 12 gadu laikā ieguvis pasaules atzinību.

Tima Ruštona talants apvienot klasisko baletu ar mūsdienīgo deju, veidojot atšķirīgu, tajā pat laikā piesaistošu dejas stilu, kur tuvība iet roku rokā ar juteklīgu, enerģisku horeogrāfiju, skatītājam garantē, ka "Melnais dimants" mirdzēs kā košs un seksuāls dārgakmens, izraisot gūzmu intriģējošu izjūtu.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV