Svētdiena, 18.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Laura, Jadviga;

Latvijas vērienīgākais kino festivāls gaidāms decembrī

Easyget.lv, 03.04.2014. 16:57 | komentāri (1)

Kopīgam darbam saliedējot Latvijas kino industrijas pārstāvju un Latvijā pastāvošo filmu festivālu spēkus, no 2. līdz. 12. decembrim norisināsies Rīgas Starptautiskais kino festivāls.
Latvijas vērienīgākais kino festivāls gaidāms decembrī

Galerijas:

Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros iecerēti vairāk nekā 160 filmu seansi, kā arī plaša industrijas sadaļa nozares speciālistiem, programmu ieskicē festivāla komunikācijas koordinatore Sabīne Zālīte.

“Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas klātbūtne Rīgā, kā arī vēlme paralēli šīs ceremonijas aktivitātēm radīt pasākumu vietējiem kinoskatītājiem, rosināja izveidot vienu, kopīgu kino notikumu,” festivāla izveidi skaidro Rīgas Starptautiskā kino festivāla direktore Sonora Broka. “Šogad vērienīgākais kino notikums Latvijā tiks organizēts jaunā formā, kurā saskatām daudz ieguvumu. Festivālu plānots organizēt arī turpmākajos gados, vēl vairāk izvēršot gan festivāla programmu, gan industrijas sadaļu,” par festivāla attīstību stāsta Sonora Broka.

Ņemot vērā festivāla programmas apjomu, filmu skates norisināsies Rīgas kinoteātros, Rīgas Kino muzejā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tiks organizētas radošās darbnīcas, kino profesionāļu meistardarbnīcas, diskusijas, tikšanās ar filmu veidotājiem, preses konferences un dažādas citas publiskas aktivitātes, kas nodrošinās Rīgas Starptautiskā kino festivāla būtisku pienesumu Rīgas kultūras dzīvē.

Festivālu rīko biedrība “Rīgas Starptautiskais kino festivāls”, kurā kopīgam darbam saliedējušies Latvijas Kinematogrāfistu savienība ar Latvijas Nacionālo filmu festivālu “Lielais Kristaps”, Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS”, kinoaktieru festivāls “Baltijas Pērle”, kā arī Latvijas Kinoproducentu asociācija.

“Lielā Kristapa” balvas šogad tiks piešķirtas Latvijas labākajām filmām un kino profesionāļiem jau 26. reizi. Konkursa programmu veidos nominācijas ieguvušās filmas, ko piešķirs profesionālo organizāciju un grupu veidotas ekspertu komisijas. Festivāla laikā konkursa filmas vērtēs un apbalvos starptautiska žūrija, kuras sastāvā pirmo reizi plānota arī Eiropas Kino akadēmijas pārstāvju dalība. Kā jaunums Latvijas skatītājiem būs iespēja balsot arī par sev tīkamāko Eiropas filmu. Uzvarētājam tiks pasniegta balva “Lielais Kristaps”, kas dosies līdzi autoram uz kādu no Eiropas valstīm. “Lielā Kristapa” noslēguma ceremonija norisināsies 11. decembrī ar vairāku prominentu Eiropas kinematogrāfistu dalību, kuri tiks aicināti pasniegt “Lielā Kristapa” balvas. Noslēguma ceremonija tiks translēta Latvijas Televīzijā. Savukārt Latvijas un Eiropas kino profesionāļu radošās izpausmes varēs skatīt arī starptautiskā filmu veidotāju vizuālās mākslas darbu izstādē “PEKSHOT”.

Kinoaktieru festivāls „Baltijas Pērle”, kas jau vairāk nekā divdesmit gadus dāvā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem iespēju noskatīties izcilākos un godalgotākos veikumus Eiropas kino mākslā, un jau pagājušovasar medijos pieteica sevi kā likumsakarīgu uvertīru Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) balvu pasniegšanas ceremonijai, šogad noritēs divos cēlienos. Pirmais būs septembrī, kad tiks piedāvāta daudzveidīga kinoprogramma ar festivālam tradicionālajām kinonaktīm un galvenokārt fokusējoties uz jaunāko Eiropas autorkino. Starp abiem festivāla cēlieniem kļūs zināmi Eiropas Kinoakadēmijas balvām nominētie darbi, kā arī tas, ar kuriem no tiem festivāls ir savus skatītājus jau iepazīstinājis. Un tā – otrajā cēlienā, RSKF ietvaros – decembrī, iecerēts atbilstoši kopprojekta iespējām izrādīt balvām nominēto filmu skati un retrospektīvu, kas veltīta tai kino personībai, kas šogad saņems Akadēmijas balvu par mūža ieguldījumu. Pateicoties EKA ceremonijas norisei Rīgā, skatītājus gaida tikšanās ar filmu aktieriem un veidotājiem.

Turpinot festivāla norises laikā oktobrī aizsākto robežpārkāpēju tēmu, Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS” decembrī piedāvās Latvijas nozīmīgo robežpārkāpēju filmu izlasi, kā arī, bagātinot Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanu, sniegs skatītājiem iespēju redzēt 16 balvai nominētās īsfilmas. Tāpat festivāla “2ANNAS” komanda Rīgas Starptautiskā kino festivāla industrijas sadaļas ietvaros organizēs Eiropas scenāristu konferenci.

Industrijas sadaļas ietvaros tiks organizētas meistarklases un lekcijas ar Eiropā atzītu režisoru un citu amata meistaru līdzdalību, tiks veicināta Latvijas kinoprofesionāļu profesionālā izaugsme un pieredzes apmaiņa, kā arī veidoti jauni kontakti starptautiskas sadarbības aspektā. Organizējot tikšanās ar ārvalstu producentiem, tiks veidota sadarbība un jauni kontakti, attīstot kopprodukciju projektus starp Latviju un citām Eiropas valstīm. Tāpat industrijas programmas ietvaros tiks organizētas tikšanās ar ārvalstu producentiem, kuri savus projektus varētu filmēt Latvijā, un viņiem prezentētas līdzfinansējuma iespējas Latvijas fondos, kā arī Latvijas un Rīgas priekšrocības filmēšanu realizējot šeit.

Festivālu rīko biedrība “Rīgas Starptautiskais kino festivāls”, kurā kopīgam darbam saliedējušies Latvijas Kinematogrāfistu savienība ar Latvijas Nacionālo filmu festivālu “Lielais Kristaps”, Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS”, kinoaktieru festivāls “Baltijas Pērle”, kā arī Latvijas Kinoproducentu asociācija. Festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Nacionālais Kino centrs un nodibinājums “Rīga 2014”.

Foto: Ieva Romanova, Anna Veilande Kustikova, Sonora Broka, Aija Bērziņa un Sabīnē Zālīte kinofestivāla preses konferencē. Foto (c) Pēteris Vīksna

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV