Piektdiena, 03.Aprīlis 2020. » Vārdadienas svin: Daira, Dairis;

Alķīmija, noslēpumi un raganu valdzinājums jaunajā romānā “Raganu atklājums”

Easyget.lv, 07.04.2014. 14:29

Apgāds Zvaigzne ABC izdevis amerikāņu rakstnieces Deboras Hārknesas romānu “Raganu atklājums”.
Alķīmija, noslēpumi un raganu valdzinājums jaunajā romānā “Raganu atklājums”

Pagājuši jau vairāki gadi, kopš visas pasaules lasītāju auditoriju iekaroja tā dēvētais kriptogrāfiskā romāna žanrs – romāni par slepeniem manuskriptiem, gadsimtiem ilgi glabātiem noslēpumiem un mītiskām būtnēm, kas nepamanītas klejo starp mums – ikdienas cilvēkiem. Turklāt šie romāni savaldzināja ne tikai pusaudžus un jauniešus, kuriem piedzīvojumu kāre vienmēr ir īpaši raksturīga, bet arī pieaugušos. Nu Apgāds Zvaigzne ABC izdevis romānu, kas pirms nepilna gada savaldzināja teju visu pasauli, bet jo īpaši dažāda vecuma sievietes – amerikāņu rakstnieces Deboras Hārknesas (Deborah Harkness) “Raganu atklājums” (A Discovery Of Witches).

Interesanti fakti, kas savijušies ap šo darbu, jāsāk jau ar autores biogrāfiju – Debora Hārknesa ir ne tikai rakstniece, bet arī vēsturniece, kas studējusi tādas ziņkāri rosinošas nozares kā alķīmijas, maģijas un okultisma vēsture. Šīs zināšanas tikušas dāsni izmantotas arī romānā “Raganu atklājums”, kurā uzmanīgs lasītājs atradīs ne vien saistošu, neparedzamiem pavērsieniem pārbagātu sižetu, bet arī daudz agrāk nezināmas informācijas par pasaules mitoloģiju, īpaši faktiem, kas saistās ar mītiskajām būtnēm – raganām.

Jaunā pētniece Diāna Bišopa – romāna galvenā varone – apzināti vairās no fakta, ka ir nākusi no senas raganu dzimtas. Viņa nevēlas neko vairāk par mierīgu dzīvi, nododoties iemīļotajiem zinātniskajiem pētījumiem alķīmijas vēsturē. Taču kāda gluži parasta darba diena Oksfordas universitātes bibliotēkā un kāds šķietami gluži nevainīgs manuskripta pieprasījums no krātuves dzīlēm izmaina Diānas dzīvi pašos pamatos un uz visiem laikiem. Neviens, arī pati Diāna, nenojauš, ka senais alķīmijas manuskripts ir bijis pazudis jau vairākus gadsimtus ilgi un tā pēkšņā parādīšanās ir satraukusi visu neredzamo pasauli, kas nepamanāma vienmēr ir viļņojusi ap mūsdienīgo jauno sievieti. Notikumi spēji sagriežas trakā virpulī, un Diānai ir jātiek galā gan ar seniem aizliegumiem un savas dzimtas pretrunīgo pagātni, gan jāpiedalās spraigā cīņā par taisnīguma un mīlestības uzvaru, turklāt šajā cīņā viņai jāpiedalās kopā ar mīļoto vīrieti, kura iedaba arī nav “no šīs pasaules”...

“Brīnumains, iztēles bagāts pieaugušo fantāzijas romāns,” tik atzinīgi romānu “Raganu atklājums” vērtē žurnāla People recenzents. “Šī grāmata par burvju mākslu, zinātni un aizliegtu mīlestību liks jums ilgoties pēc stāsta turpinājuma.” Savukārt latviešu lasītāji, kas jau iepazinušies ar romānu, uzskata: “... paņemot šo grāmatu rokās, maģija un pārdabiskums iesūcas vai ikkatrā porā. (..) Autore ir godam izmantojusi savas plašās zināšanas, lai lasītāju aizrautu maģiskā ceļojumā uz šķietami pazīstamām vietām.” (http://lalksne.blogspot.com)

Romānu “Ragau atklājums” no angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV