Svētdiena, 18.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Laura, Jadviga;

Šonedēļ pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma “Teritorija Vija Celmiņš”

Easyget.lv, 09.04.2014. 10:37

10. aprīlī plkst.19:00 kinoteātrī „Splendid Palace” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiks dokumentālās filmas „Teritorija Vija Celmiņš” pirmizrāde.
Šonedēļ pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma “Teritorija Vija Celmiņš”

Vija Celmiņš ir latviešu izcelsmes ASV gleznotāja un grafiķe, kura ieguvusi pasaules atzinību, pateicoties savam īpašajam rokrakstam – bezgalīgā plašuma (okeāns, zvaigžņotā debess, tuksnesis) atveidojumam. Viņas darbi iekļauti nozīmīgākajās modernās mākslas kolekcijās pasaulē, piemēram, Metropolitēna muzejā Ņujorkā, Pompidū centrā Parīzē u.c. Dokumentālā filma „Teritorija Vija Celmiņš” atklāj mākslinieces radošo procesu, kā arī viņas unikālo personību. Filmēšanas grupa Viju Celmiņš apmeklēja Ņujorkā un Longailendā, kur tai bija ne tikai ekskluzīva iespēja vērot mākslinieces darba procesu, bet arī tikties ar viņas domubiedriem un būt klāt Ņujorkas mākslas notikumos. 

Par pieredzi, veidojot filmu, režisors Olafs Okonovs stāsta: „Vija ir unikāla, neatlaidīga, pat spītīga. Vienmēr ticējusi sev un nav baidījusies atrasties savrup. Gadu desmitiem viņa ir neatlaidīgi strādājusi un guvusi milzu panākumus. ASV 60. gados māksliniecei sievietei, turklāt ienācējai, Amerikā bija ļoti grūti sevi pierādīt. Vija ir vērotāja, kas, manuprāt, ir latviska īpašība. Viņa vēro dabu: putnus, tuksnesi, jūru. Mākslā tas parādās kā iekšējs vērojums. Vija rada citu realitāti, kas sniedzas pāri prāta robežām.”

Filma veidota Jura Podnieka studijā, režisors Olafs Okonovs, producente Antra Cilinska, operators Aleksandrs Grebņevs.

Dokumentālā filma „Teritorija Vija Celmiņš” norisinās Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāla „Tete-a-tete” ietvaros. Filma tapusi, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda, ASV vēstniecības Latvijā, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes un Nodibinājuma „Rīga 2014” atbalstam.

No 11.aprīļa filma tiks demonstrēta kinoteātrī „Splendid Palace”.

Filmas treileris:

11. aprīlī Mākslas muzejā „Rīgas Birža” notiks mākslinieces Vijas Celmiņas personālizstādes „Dubultā realitāte” atklāšana. Ekspozīcija būs skatāma līdz 22.jūnijam. Mākslinieces darbības jomas ir glezniecība, grafīta un ogles zīmējumi, viņa darinājusi dažādu tehniku grafikas, veido arī skulptūras un instalācijas. V.Celmiņa visā pasaulē guvusi ievērību ar jūras, tuksneša, zvaigžņotas debess un zirnekļa tīmekļa gleznām, zīmējumiem grafīta un ogles tehnikās.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV