Pirmdiena, 08.Marts 2021. » Vārdadienas svin: Marga, Margita, Dagmāra;

Mākslas akadēmijā atklās retrospektīvu konceptuālās mākslinieces Kazuko Mijamoto darbu izstādi

Easyget.lv, 09.04.2014. 14:49

Latvijas Mākslas akadēmija tupina aizsākto izglītojoši eksperimentālo projektu „Sharing Experience” un aicina apmeklēt amerikāņu mākslinieces Kazuko Mijamoto izstādi Mākslas akadēmijas pirmā stāva zālē no 10. līdz 25. aprīlim.

Retrospektīvās izstādes ekspozīciju veidos dažādu mediju un periodu darbi, vairāku performanču ieraksti un īpaši izstādei sagatavota video intervija, kurā Kazuko Mijamoto atbild uz Latvijas Mākslas akadēmijas studentu uzdotajiem jautājumiem.

Māksliniece Kazuko Mijamoto (Kazuko Miyamoto) savā radošajā un ikdienas dzīvē uzskata, ka jādzīvo sekojot trīs principiem: līdzjūtība, mērenība, pieticība – caur vienkāršo uz sarežģīto ideju un jūtu pasauli. Spriegums, nedrošība, jutīgums, seksualitāte, attiecības, nenoteiktība, neaizsargātība, bailes – tās ir Kazuko Mijamoto darbos apspēlētās tēmas. Kazuko Mijamoto vārds ir saistīts ar Amerikas konceptuālās mākslas vienu no spilgtākajām personām – Solu Levitu (Sol Lewitt). Kopš 1968. gada abus māksliniekus saistīja draudzība un studentes-mentora attiecības. Tikšanās ar Solu Levitu izmainīja mākslinieces Kazuko Mijamoto dzīvi un vidi, palīdzēja izdarīt izvēli par labu minimālisma un konceptuālās mākslas virzieniem. Kazuko Mijamoto aktīvi reaģē uz aktuāliem notikumiem Amerikā, Japānā, pasaulē un, protams, tuvāko draugu lokā, visas savas emocijas atainojot mākslas darbos.

Jau vairāk nekā 25 gadus māksliniece Kazuko Mijamoto vada galeriju Manhetenas austrumu zemajā daļā (Lower East Side) Ņujorkā, kas izveidota kā radošs mākslas centrs – komūna. Galerijas darbs ir daudzfunkcionāls, mākslinieku izstādes spontāni kļūst par dzejas vakaru, džeza koncertu vai Japānas tradicionālas mūzikas un dejas prezentāciju. Regulāri galerijā tiek rīkotas performances. Vairākus gadus galerija darbojas kā bezpeļņas organizācija, atbalstot jaunos māksliniekus, sniedzot viņiem iespēju pirmo reizi parādīt savus darbus plašai publikai.

Mākslinieces Kazuko Mijamoto darbi tikuši izstādīti šādos muzejos un galerijās: MoMA un MoMA PS1, Ņujorka, ASV; Paula Cooper Gallery, Ņujorka, ASV; Lentos Museum, Linca, Austrija; Storefront Gallery for Art and Architecture, Ņujorka, ASV; A.I.R. Gallery, Ņujorka, ASV; Valentina Bonomo Gallery, Itālija; Exile Gallery, Berlīne, Vācija; Marilena Bonomo Gallery, Bari, Itālija; Kunsthalle Krems, Kremsa, Austrija; Galleria Alessandra Bonomo, Roma, Itālija; Juchigatsu Gallery, Tokija, Japāna; Galerie Perrotin, Parīze, Francija. Kazuko Mijamoto darbi atrodas MoMA mākslas darbu kolekcijā, Sola Levita darbu kolekcijā.

Darba laiks: pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00–18.00, ceturtdien: 11.00–19.00. Pārtraukums: 14.30–15.00. Svētdien: slēgts. Izstāde būs slēgta Lieldienu brīvdienās no 18. aprīļa līdz 21. aprīlim. Ieeja izstādē – bezmaksas.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV