Pirmdiena, 08.Marts 2021. » Vārdadienas svin: Marga, Margita, Dagmāra;

Mākslas dienas 2014 Daugavpilī turpinās

Easyget.lv, 10.04.2014. 14:35

No 2. aprīļa līdz 16. maijam Daugavpilī norisinās ikgadējās Mākslas dienas.

Šī gada pasākumu klāsts Daugavpilī ir ļoti plašs un daudzveidīgs. Mākslas dienu ietvaros jau ir un vēl tiks atklāta virkne izstāžu, kurās aplūkojami gan topošo, gan jau pasaules mērogā zināmu mākslinieku darbi. Tā, piemēram, savu kvalifikācijas darbu projektu izstādi piedāvā Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” audzēkņi, Daugavpils reģiona mākslinieku asociācija rīko bērnu zīmējumu izstādi „Es savā pilsētā”, Daugavpils Universitāte aicina uz Mūzikas un mākslu fakultātes studentu plakātu izstādi, savukārt Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no 24. aprīļa būs apskatāmas piecas izstādes, kuru vidū ir arī Marka Šagāla un Eiropas avangardistu darbu izstāde, bet no 30. aprīļa Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (DNMM) interesentiem būs pieejama vecmeistaru glezniecības kolekcijas izstāde „Latvijas ainavas” utt. Dāvājot arī nelielu humora devu, Mākslas dienu ietvaros DNMM telpās ir aplūkojama vaska figūru izstāde „No Karlsona līdz Avataram”, bet no 12. maija būs apskatāma kaķu rotaļlietu izstāde. Kopumā Mākslas dienās Daugavpilī tiek piedāvātas 19 izstādes dažādās pilsētas izstāžu zālēs.

Šī gada Mākslas dienu ietvaros tiek svinēta arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra viena gada dzimšanas diena. To atzīmējot, mākslas centrs apmeklētājiem piedāvā plašu pasākumu programmu, kas tieši jubilejas dienā, 24. aprīlī, noslēgsies ar lāzeru šovu. Kā ieejas maksa centrā visos svētku dienas pasākumos būs krāsainie zīmuļi, kas pēc tam tiks izmantoti bērnu radošajās nodarbībās.

Pārsteigumus „Mākslas dienās 2014 Daugavpilī” sagādājis arī Māla mākslas centrs. Tajā tiks piedāvāta iespēja gan piedalīties keramikas malkas cepļa kurināšanā un atvēršanā, gan arī iepazīt raku tehniku un noskaidrot, kā keramika tiek rūdīta rudzu ieraugā.

Mākslas dienu ietvaros Daugavpilī varēs apmeklēt arī vairākas meistardarbnīcas, modes skates, atvērto durvju dienas un mākslas akcijas. Sīkāka pasākumu programma atrodama www.kultura.daugavpils.lv

Mākslas dienas 2014 Daugavpilī organizē Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu „Saules skola”, Daugavpils Universitāti, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Daugavpils Māla mākslas centru, biedrību „Baltic Raku” un Park Hotel „Latgola”.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV