Otrdiena, 01.Decembris 2020. » Vārdadienas svin: Emanuels, Arnolds;

Šekspīra dzimšanas dienā Rīgā gaidāma īpaša programma

Easyget.lv, 16.04.2014. 10:44

23. aprīlī, kad pasaule svin izcilā angļu renesanses dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra 450. dzimšanas dienu, Dailes teātrī notiks „Sarunas Šekspīra dzimšanas dienā”, kas turpināsies Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts ar izrādi „Perikls” un ar žurnāla „Veto Magazine” multimediālas izstādes „Šahspīrs” atklāšanu kultūrbārā Vieta.
Šekspīra dzimšanas dienā Rīgā gaidāma īpaša programma

Plkst. 15.00 Dailes teātra 2.stāva foajē „Sarunās Šekspīra dzimšanas dienā” piedalīsies Dailes teātra literārā padomniece Evita Mamaja, kura stāstīs par to, kāpēc angļu ģēnijs savā daiļradē tik daudz pievērsās varas problēmai un vēstures interpretācijai, topošās Dailes teātra izrādes „Ričards III” režisors Viesturs Meikšāns, Šekspīra festivāla producente Leonarda Ķestere, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Jānis Siliņš, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska un interneta žurnāla satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Sarunās būs iespēja plašāk uzzināt par Šekspīra traģēdijas „Ričards III” tapšanas procesu un iecerēm, to īstenojot, par Britu padomes organizēto video konkursu jauniešiem, Latvijas Kultūras akadēmijas izrādi „Perikls”, literāro leģendu konkursu „Šekspīrs bija latvietis", kas risinās interneta žurnālā satori.lv un aktualitātēm „Shakespeare’s Globe” teātra pasaules turnejā „Globe to Globe”, kas sāksies tieši 23.aprīlī – Šekspīra dzimšanas dienā.

Uz „Sarunām Šekspīra dzimšanas dienā” aicināti visi interesenti. Bezmaksas ielūgumus lūdzam rezervēt elektroniski, nosūtot savu vārdu, uzvārdu un nepieciešamo vietu skaitu uz e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv.

23. aprīlī plkst.20.00 kultūrbārā "Vieta" (Kr. Valdemāra ielā 61) tiks atklāta "Veto Magazine" organizēta multimediāla izstāde "Šahspīrs". Tajā būs apskatāmi vairāki audiovizuāli objekti, kuros tiks meklēta saistība Šekspīra dramaturģijai ar šaha spēli. Apmeklētājiem būs iespēja izaicināt uz šaha partiju Šekspīru vai vienam otru, kā arī vērot dzejnieku Marta Pujāta un Jāņa Elsberga šaha spēles-performances videodokumentāciju.

No 16. līdz 20.maijam Latvijā notiks Šekspīra festivāls. Tā laikā paredzēta Šekspīra traģēdijas „Ričards III” pirmizrāde 16.maijā Dailes teātrī (režisors - Viesturs Meikšāns, titullomā – Artūrs Skrastiņš). 17.maijā plānots Šekspīra laika tirgus Kalnciema kvartālā, kas ietvers iepirkšanos Šekspīra laika garā, muzikālus priekšnesumus, LKA topošo aktieru, laikmetīgās dejas horeogrāfu, LKA Latvijas Kultūras koledžas studentu, Rīgas Doma kora skolas audzēkņu uzstāšanos Šekspīra lugu fragmentos un izrādē „Perikls” (režisore - asociētā profesore Anna Eižvertiņa). 19.maijā „Shakespeare’s Globe” teātra (Londona) pasaules turnejas „Globe to Globe” ietvaros Dailes teātrī notiks traģēdijas „Hamlets” viesizrāde. 20.maijā Dailes teātra Mazajā zālē paredzēta starptautiska konference „Šekspīrs: autentiskais un mūsdienīgais” („Shakespeare: Authentic and Contemporary”). Tajā piedalīsies Latvijas un Lielbritānijas Šekspīra pētnieki, teātra režisori, izglītības programmu un mārketinga eksperti. Savukārt V.Šekspīra lugas „Divi džentlmeņi no Veronas” (režisors Igors Koņajevs) versiju 31.maijā M.Čehova Rīgas Krievu teātrī izrādīs LKA 4.kursa topošie aktieri.

Vairāk informācijas par Šekspīra jubilejas gada programmu „Šekspīram 450”: www.shekspiram450.lv

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV