Otrdiena, 04.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Romāns, Romualds, Romualda;

Meklējot krīžu cēloni un izeju no tām

Easyget.lv, 17.04.2014. 15:05

Apgādā „Lietusdārzs” izdota Džima Marsa grāmata „Sazvērestība triljonu vērtībā”.

Skarbie notikumi Ukrainā padara jutīgāku mūsu uztveri, un mēs gluži vai saviem nervu galiem samanām, cik neliela ir pasaules telpa un cik cieši viss saistīts. Krīzei, kura ārēji parādās tanku un bruņumašīnu rupjajā veidolā, ir tūkstošiem smalkāku, grūtāk pamanāmu un izprotamu nianšu. Un tā liek meklēt atbildes uz daudziem jautājumiem.

Arī Džima Marsa grāmata „Sazvērestība triljonu vērtībā”, kuru izdevis apgāds „Lietusdārzs”, vēsta par krīzi. Tas nav tikai 21.gadsimta sākuma lielais ekonomiskais sabrukums, kurš šķietami jau ir pagātnē. Autors vērtē Amerikas Savienoto Valstu un visas pasaules veselības stāvokli kopumā.

Amerikas ekonomika ir sagrauta, tauta dzīvo bailēs un nedrošībā par nākotni... Vai mūsdienu krīzi radījusi neliela sazvērnieku grupa? Vai tā ieplānota pirms simt gadiem un soli pa solim slepeni realizēta? Turklāt apzināti virzīta uz visas pasaules pakļaušanu. Šīs grāmatas pamatos likti lieli un smagi jautājumi.

Džims Marss tieši un atklāti dēvē amerikāņus par zombiju nāciju, kuras pārstāvji vairs nespēj domāt, lemt un rīkoties. Liela daļa grāmatas atklāj, kā šādu nāciju var radīt. Blēdīgi banku darījumi, deģenerējoša pārtika un ūdens, zāļu un vakcīnu izmantošana, notrulinoša izglītība – ir daudz līdzekļu un paņēmienu, kas palīdz cilvēkus pārvērst būtnēs, kuras var vienkārši izmantot.

Tikpat plaši un pamatīgi autors parāda, kā zombijus kontrolēt. Vajadzīgi paklausīgi mediji, ar mūsdienu tehniskajām ierīcēm aprīkota ierēdņu armija, jāveido policejiska valsts.
Grāmatai tomēr ir arī gaišā puse: tajā iezīmēts ceļš, kā zombijus atbrīvot. Atgriešanās pie pamatvērtībām izglītībā, katra cilvēka rūpes par savu veselību, atbildīga un gudra attieksme pret vēlēšanām, arī nevardarbīga nepakļaušanās − vai tad tas ir kas neiespējams?

Milzums faktu, citātu, personvārdu šajā darbā cieši saausti ar autora pārliecību par sava skatījuma pareizību.
Vai tā patiešām ir − vai tikai varētu būt? Lasītāja prātam ir dota lieliska iespēja vērtēt un spriest. Lasītājam ir laime nebūt zombijam.

Žurnālists Džims Marss (1943) savus plaši pazīstamos rakstus un grāmatas galvenokārt veltījis dažādām sazvērestībām. Šādā aspektā viņam ir savs viedoklis par Džona Kenedija slepkavību, citplanētiešiem, 11.septembra notikumiem, slepenām biedrībām utt.

No angļu valodas tulkojusi Velga Vīgante.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV