Pirmdiena, 08.Marts 2021. » Vārdadienas svin: Marga, Margita, Dagmāra;

Marka Rotko centrā atklās mākslinieces Anitas Melderes jubilejas personālizstādi

Easyget.lv, 22.04.2014. 15:57

No 24. aprīļa līdz 10. jūlijam Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) Tēlotājas mākslas katedras vadītājas docentes Anitas Melderes 65 gadu jubilejai veltītā personālizstāde «Ekspresijas. Abstraktā glezniecība». Jubilejas gadā tiks atklātas arī citas mākslinieces izstādes.

Personālizstādē «Ekspresijas. Abstraktā glezniecība» būs aplūkojami A. Melderes abstraktās glezniecības perioda darbi no liriskas abstrakcijas līdz ekspresīvām, dabas noskaņu vērojuma un filozofisku pārdomu rosinātām kompozīcijām.

«Šī izstāde ir apliecinājums dzīves briedumā pieņemtajam lēmumam ļauties bezpriekšmetiskās mākslas burvībai un izaicinājumiem. Dominējošās gleznu tēmas caurvij krāsu spektra emocionālā ietilpība un pašvērtība, kā arī horizonts kā filozofisks jēdziens un ainavas elementi. Ar to starpniecību iespējams izdzīvot dzīves uzvaras un drāmas,» stāsta A. Meldere.

20. maijā plkst. 16 tiks atklāta A. Melderes personālizstāde «Laika zīmes». To varēs apskatīt līdz 20. jūnijam. Bet oktobrī mākslas baudītājiem būs iespēja A. Melderes darbus aplūkot koncertzālē «Baltais flīģelis» Siguldā. Jubilejas gadā jau notikušas divas A. Melderes personālizstādes: Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā – izstāde «Reālas vērtības», savukārt mākslas galerijā «Meistars Gothards» – «Sieviešu lietas».

A. Meldere kopš 2007. gada ir RTU APF Tēlotājas mākslas katedras vadītāja. Latviešu glezniecības kopainā māksliniece kļuva atpazīstama 20. gadsimta 70. gados ar klusajām dabām, kā arī portretu un aktu gleznojumiem. Bet abstraktajai glezniecībai viņa pievērsās 90. gadu sākumā un turpina to savā daiļradē izkopt līdz pat šodienai.

Kopš 1972. gada A. Meldere piedalījusies daudzās nozīmīgās izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs: Vācijā, Dānijā, Spānijā, Francijā, ASV, Japānā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā un citur. Viņa sarīkojusi aptuveni 50 personālizstādes Latvijā, Vācijā, Kanādā, Beļģijā un Norvēģijā. Mākslinieces darbi reproducēti nozīmīgos albumos, grāmatās un periodiskos izdevumos, kas izdoti Latvijā un ārzemēs.

 

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV