Ceturtdiena, 24.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Agris, Agrita;

Kultūras pasākumi maijā Latgales vēstniecībā Gors

Easyget.lv, 24.04.2014. 14:05

Maija mēnesis Latgales vēstniecībai Gors būs svētku mēnesis, jo tiks atzīmēta koncertzāles gada jubileja.
Kultūras pasākumi maijā Latgales vēstniecībā Gors

Maijā pasākumu vidū netrūks dažādības – īsfilmu programma, pašmāju kino, Jāņa Klīdzēja piemiņas atcere, teātris lielākiem un mazākiem, pūtēju orķestris, ģitāras virtuozs, Broņislavas Martuževas piemiņas muzikāls uzvedums un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas noslēgums dzīvos ne vien koncertzāles zālēs, bet arī kultūras piedzīvojumiem nedaudz neierastākās vietās.

Īsfilmu programma „2ANNAS Projektors 2014”/ Latvijas tūre

Piektdiena, 2. maijs 19.00, Mazā zāle. Biļetes: 2,00 € (1,41 Ls). Rekomendējamais vecums: 16+
„Oh Willy’’ / „Ak, Villij...’’, rež. Emma De Svefa / Marks Roels, animācija, 2012, Beļģija
„Plug and Play’’ / „Iespraud un spēlē’’, rež. Maikls Freis, animācija, 2012, Šveice
„Grandma’s Dilemma’’ / „Vecmāmiņas dilemma’’, rež. Daniels Seideneds, dokumentālā filma, 2013, Vācija
„Two Islands’’ / „Divas salas’’, rež. Jans Ijas, dokumentālā filma, 2013, Somija
„Mai’’ / „Maja’’, rež. Marija Reinupa, spēlfilma, 2013, Igaunija
„The Mass of Men’’ / „Cilvēku masa’’, rež. Gabriels Gošē, spēlfilma, 2012, Lielbritānija
„Misterio’’ / „Mistērija’’, rež. Hema Garsija Ibarra, spēlfilma, 2012, Spānija
„Kiosks’’, rež. Anete Melece, animācija, 2013, Latvija / Šveice
Filmu festivāla tūres laikā tiks izrādītas īsfilmas no pagājušā gada “2ANNAS” festivāla programmas. Programma atlasīta tādā veidā, lai sniegtu ieskatu Eiropas kino jaunākajās tendencēs. Īsfilma ir žanrs, kas raksturo konkrēto laiku un vietu, jo īsfilmas atspoguļo notiekošos sociālos procesus.

Pūšamo instrumentu orķestra „Rēzekne” un Rēzeknes bigbenda Svētku koncerts ar solista Andra Daņiļenko piedalīšanos

Svētdiena, 4. maijs 19.00, Lielā zāle
Programmā Latvijas un pasaules komponistu mūzika. Diriģenti Sergejs Sergejevs, Jānis Pavlovskis un Lauris Amantovs. Pirmo reizi uz Gors skatuves kopā ar Rēzeknes bigbendu uzstāsies Andris Daņiļenko. Savukārt pirmoreiz bigbenda vadītāja lomā sevi pierādīs Lauris Amantovs, kas, mācoties Rēzeknes mūzikas skolā, bija viens no bigbenda dalībniekiem. Pūšamo instrumentu orķestris „Rēzekne” izveidots 1991. gadā uz Rēzeknes pilsētas Kultūras nama Tautas pūtēju orķestra bāzes un ir trešais profesionālais kolektīvs Latvijā.”
Ieeja bez maksas

Juoņam Klīdziejam 100

Pirmdiena, 5. maijs, Mazā zāle
17.00 Dokumentālās filmas „Juoņa Klīdzieja dabasu puse” pirmizrāde
Kā dzīve saaudusies ar literatūru, bet lokālais ar vispārcilvēcisko – to „Juoņa Klīdzieja dabasu pusē” atklās gan „Zalta krysteņa” Brūnacīte, gan Boņuks no „Cilvēka bērna”, gan Babiņa, Bosais Andrivs un Miļce no „Dāvātajām dvēselēm”, gan Ontiks ar Žiku. Rakstnieka atmiņas, savā debesu pusē ciemojoties, papildinās literatūrzinātniece Ilona Salceviča, kinorežisors Jānis Streičs, brālēns Ernests Klīdzējs u.c. Filma ir veltījums rakstnieka Jāņa Klīdzēja simtgadei. Pirms filmas – tikšanās ar filmas radošo grupu.
18.30 Mākslas filma „Cilvēka bērns”
Biļetes: 2,00 € (1,41 Ls)

„Dirty Deal Teatro” viesizrādes Rēzeknē

Izrāde „Kultūras fantoms” (9. – 12. klasēm, kā arī 18+)
Trešdiena, 7. maijs 14.00 un 19.00, Mazā zāle
Tas sāka dzimt 2007. gadā. Tas dzima, dzima un 2009. gada sākumā Latvijas Kultūras kanons bija gatavs. Tas nāca ārā uz ielas, un cilvēki gāja tam garām. Pēdējā laikā viņš atkal no jauna tiek modināts un ārā pie cilvēkiem vilkts, izprašņāts un iztaustīts. Latvijas iedzīvotāji grib būt vairāk Latvijas iedzīvotāji, bet kanons nezina, kā viņiem tādiem kļūt... Izrādi-lekciju par Latvijas kultūras kanonu veidos, montēs un izpildīs dramaturgs Jānis Balodis un režisors Kārlis Krūmiņš.
Biļetes: 2,00 € (1,41 Ls)

Izrāde „Baltā grāmata” (1. – 5. klašu skolēniem un viņu vecākiem)
Trešdiena, 7. maijs 18.00, Mēģinājumu zāle
Kopīga vakarēšana, palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa „Baltās grāmatas” tekstu, visu vakarēšanas dalībnieku iztēli, divus aktierus un dažus teatrālus brīnumus. Soli pa solim skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Aktieri: Lauma Balode, Jānis Znotiņš.
Biļetes: 3,00 € (2,11 Ls). Vietu skaits ierobežots!

Izrāde „Kā saule gadījās” (bērniem no 3 līdz 6 gadu vecumam)
Ceturtdiena, 8. maijs 18.00, 2. stāva Semināru zālē
Izrāde ar pasakām un cepumu cepšanu. Izmantojot latviešu tautas teikas, virtuves rīkus un pārtikas produktus aktieri ar bērnu līdzdalību atklās brīnumus par Zemes, Saules, Mēness, zvaigžņu, ūdens un cilvēka izcelšanos. No kopīgi pagatavotās cepumu mīklas bērniem būs iespēja atveidot un izgaršot izrādē gūtos iespaidus. Spēlē Lauma Balode un Kaspars Aniņš.
Biļetes: 3,00 € (2,11 Ls). Vietu skaits ierobežots!

Izrāde-spēle „Nāves ēnā” (5. – 8. klašu skolēniem un viņu skolotājiem). Tikai klases kolektīviem!
Ceturtdiena, 8. maijs, 3. stāva Semināru zālē
Ko tu darītu, ja pēkšņi uzzinātu, ka turpmākās piecas dienas ir pēdējās tavā mūžā? Izrādē spēlē „Nāves ēnā” tiks meklētas atbildes uz šo un līdzīgiem jautājumiem, kas rodas, lasot R. Blaumaņa noveli. Tajā zvejniekiem, kas atrodas uz atlūzušā ledus gabala, ir jāspēj īsā laikā izdomāt, ko darīt un kā iespējams izglābties. Izrādē aktieri-spēles vadītāji Jānis un Andrejs mēģinās saprast noveles varoņu rīcības un vai ikdienā nesanāk sastapties ar ļoti līdzīgiem cilvēkiem un situācijām.
Biļetes: 2,00 € (1,41 Ls), tikai Gors kasē.

Dominic Miller & Band

Trešdiena, 14. maijs 19.00, Lielā zāle
Pasākuma valoda: angļu. Rīko: Latgales vēstniecība Gors
Ģeniālais ģitārists, aranžētājs un komponists Dominiks Millers jau 23 gadus koncertē kopā ar dziedātāju Stingu, taču šoreiz Millers kopā ar savu grupu viesosies Latgales vēstniecībā GORS, lai sniegtu sava jaunā albuma „ad hoc” prezentācijas koncertu. Savā soloprojektā Dominiks Millers muzicē kopā ar citiem izciliem mūziķiem – grupā spēlē basģitārists Nikolā Fricmans no Francijas, perkusionistu Raņi Kridža no Marokas (Rhani Krija un taustiņinstrumentālists Ruslans Sirota no ASV. Vairāk nekā divu stundu ilgajā koncertā būs iespēja dzirdēt gan Dominika Millera jaunā albuma „ad hoc” skaņdarbus, gan publikas iemīlētus, jau labi zināmus skaņdarbus.
17:15 – 18:00 Dominika Millera ģitāras meistarklase koncerta apmeklētājiem
Biļetes: 12,00 – 20,00 € (8,43 – 14,06 Ls)

Leļļu izrāde bērniem „Kas mežā saka Oi - Oi?”

Otrdiena, 20. maijs 13.00 un 17.00, Mazā zāle
Jautra komēdija par to, kā mūsu mīļie varoņi – Lācis, Sivēns, Ēzelītis un Pūce nolēma noskaidrot, kurš un kāpēc mežā saka ‘oi-oi’. Lugas autors ir leļļu teātra eksperts un dramaturgs – Aldis Linē. Lugas režisors ir Armands Ekštets, kurš ilgu laiku ir strādājis dažādos Latvijas leļļu teātra projektos – Māra Putniņa un Jāņa Cimermaņa izrādēs„ Uguns dvēselīte”, „Zaķu kāposti”, LTV1 bērnu raidījumu ciklā „Leļļu Namiņš”, u.c. Lelles ir izgatavojuši animācijas studijas „Avārijas brigāde” mākslinieki.
Biļetes: 2,00 un 3,00 € (1,41 un 2,11 Ls)

LNSO sezonas Noslēguma koncerts

Ceturtdiena, 22. maijs 19.00, Lielā zāle
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris koncertsezonu noslēgs Latgales vēstniecībā GORS. Koncertā piedalīsies pianists Armands Ābols, pie diriģenta pults – Andris Poga. Koncerta programmā skanēs romantiski pacilājoši Pētera Čaikovska, virtuozi uzmundrinoši Franča Lista un teicami izklaidējoši Riharda Štrausa skaņdarbi.
Biļetes: 5,00 – 10,00 € (3,51 – 7,03 Ls)

Muzikāls uzvedums „Rakstītāja”

Ceturtdiena, 29. maijs 19.00, Lielā zāle
Uzvedums veltīts Broņislavas Martuževas 90 gadu jubilejas piemiņai. Uzveduma kodolu veido Broņislavas Martuževa dzeja un pašas komponētie un iedziedātie meldiņi, kā arī komponistu M. Brauna, V. Pūces, J. Lūsēna un I. Kalniņa mūzika. Koncertuzvedumā piedalās Latvijas Radio koris, D. Kalniņš (vokāls, oboja); I. Kerēvica (mecosoprāns), G. Krūmiņa (alts), J. Strazdiņš (bass), kā arī instrumentālais ansamblis (taustiņinstrumenti, perkusijas, vijole, cītara, akordeons, oboja). Muzikālais vadītājs – S. Kļava; skatuves, video filmas un režija – R. Rubīns.
Biļetes: 5,00 – 10,00 € (3,51 – 7,03 Ls)

Vairāk: www.latgalesgors.lv

Biļetes: Latgales vēstniecības Gors un „Biļešu paradīzes” kases; www.bilesuparadize.lv

Foto: Dominiks Millers ar grupu. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV