Pirmdiena, 25.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Sigurds, Zigurds;

Sava ķermeņa ritmu sajust aicina Pulsa efekts

Easyget.lv, 24.04.2014. 14:22

Vieni no ritmiskākajiem Latvijas mūziķiem – perkusionistu apvienība „Pulsa efekts” – 10. un 11. maijā pārsteigs uzveduma „Riga Magic Dance” skatītājus. Un kā nu ne – ritmistiem padomā daudz krāšņu un muzikāli ritmisku ķermeņa zīmējumu.
Sava ķermeņa ritmu sajust aicina Pulsa efekts

Free-style percussion stila aizsācēji Latvijā "Pulsa efekts", kuru meistarību var pielīdzināt pasaulslavenajam „STOMP”, uzvedumā „Riga Magic Dance” uzstāsies jau sev raksturīgā ampluā – izmantos gan savu ķermeni, gan priekšmetus, kas nav mūzikas instrumenti.

"Mēs ar nepacietību gaidām „Riga Magic Dance” ģenerālmēģinājumus, kuros satiksim visus pārējos 250 uzveduma dalībniekus. Tikai tad varēsim pārbaudīt – vai dejotājiem un sportistiem ir tikpat laba ritma izjūta kā mums,” smaidot stāsta "Pulsa efekts" menedžere Rebeka Gaiša-Vīksna.

Ķīpsalā uzvedumā būs redzami visi ritma apvienības „Pulsa efekts” dalībnieki – vadītājs Dzintars Vīksna, Kristaps Krolls, Ingus Tazāns, Gints Dancītis un, protams, Guntis Spridzāns, kas ir arī „Riga Magic Dance” galvenais horeogrāfs. „Pulsa efekta” komandu papildinās profesionāli mūziķi – Dainis Kriķis (bass) un Kaspijas jūras un Kaukāza dīva Leila Alijeva (vokāls).

Rebeka Gaiša-Vīksna atklāj, ka "Pulsa efekta" puiši no grūtībām nebaidās. Arī uzveduma mākslinieciskā vadītāja Edmunda Veizāna stingrums un augstās prasības mēģinājumos mūziķus nešausmina: "Apzināmies, ka sūram darbam saldi augļi, – rezultāts noteikti būs tā vērts un uzvedums skatītājiem interesants! Ritma, ķermeņa kustības, dejas un mūzikas simbiozi veiksmīgi pastiprinās pilsētvide."

Latvijas „STOMP”

Apvienība "Pulsa efekts" ir savaldzinājusi skatītāju sirdis jau daudzos citos projektos, kā, piemēram, XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV Deju svētkos, ar savu tautiski ekstravaganto kalēju priekšnesumu. Starp citu, Dziesmu svētku gala koncerta intermediju autors bija "Pulsa efekts" muzikālais vadītājs Dzintars Vīksna.

Grupa radās 2006. gadā, apvienojoties četriem perkusionistiem, – Dzintaram Vīksnam, Artūram Ābramam, Kristapam Krollam un Ingum Tazānam brīvbrīžos kopīgi radot ritmiskas kompozīcijas. Projektam ir divi darbības virzieni – tradicionālās jeb etniskās perkusijas un, kā to dēvē pasaulē, free-style percussion, kas ietver gan ķermeņa ritmikas (body-percussion, body-jamming) elementus, gan sitaminstrumentu spēles elementus.

Mūsdienu dejas un ekstremālo sporta veidu sintēze

Kā zināms, pirmo reizi Latvijā – 10. un 11. maijā – Ķīpsalas hallē notiks dejiski ekstremāls uzvedums “Riga Magic Dance”, kas nojauks robežas starp mākslu un sportu, radīs neatkārtojamu emociju sprādzienu un ļaus izbaudīt mūsdienu dejas un ekstremālo sporta veidu sintēzi. Uzvedums ir Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsētas – notikums.

“Riga Magic Dance” uz vienas skatuves apvienos vairāk nekā 300 spilgtākos mūsdienu deju, hiphopa, breika dejas, trikinga, parkūra, velotriāla, frīstaila, skeitborda, frisbija, sporta un ielu vingrošanas u. c. talantus un meistarus, kuri mūsu acu priekšā metīs izaicinājumu savu spēju robežām. Deju un sportu vienotā uzvedumā meistarīgi savīs režisore Edīte Ābeltiņa un horeogrāfs Guntis Spridzāns. Vairāk: www.bt1.lv/rmd

Mēģinājumi Ķīpsalā jau ir sākušies, tāpēc seko līdzi mākslinieku gaitām “Riga Magic Dance” sociālajos tīklos:
www.draugiem.lv/rigamagicdance
https://twitter.com/RigaMagicDance
https://www.facebook.com/magicdanceexpo

Biļetes

Uzveduma “Riga Magic Dance” biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7536 Biļešu cenas iepriekšpārdošanā – no 5 EUR līdz 10 EUR. Bērniem līdz 7 gadiem, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja bez maksas.

„Riga Magic Dance” tapis Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros, uzvedumu rīko „BT 1 Music”.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV