Ceturtdiena, 15.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Gastons, Aelita;

Filmu festivāls 2ANNAS turpina Latvijas tūri

Easyget.lv, 25.04.2014. 10:08

Lai iepazīstinātu kino cienītājus ar jaunākajām un atzītākajām Eiropas īsfilmām, Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS” devies Latvijas tūrē. Viesojoties vairāk nekā 10 Latvijas pilsētās, tiks izrādīts seanss ar astoņām pagājušā gada aktuālākajām īsfilmām.

“Šāda Latvijas tūre ir lieliska iespēja festivāla komandai un filmām satikties ar cilvēkiem Latvijas reģionos, kur šādas filmas ne vienmēr nonāk,” stāsta festivāla producente Agnese Logina. “Līdzšinējā pieredze rāda, ka mūs uzņem ar lielu atsaucību, tāpēc turpināsim izrādīt filmas arī citur Latvijā, lai sniegtu ieskatu mūsdienu eksperimentālajā kino. Mums rūp, lai jaunākās kino aktualitātes var sastapt arī citur Latvijā, ne tikai Rīgā,” noslēdz Agnese Logina.

Tūres laikā tiks izrādītas astoņas īsfilmas no pagājušā gada “2ANNAS” festivāla programmas. Programma atlasīta tādā veidā, lai atspoguļotu festivāla dažādību un sniegtu ieskatu Eiropas kino jaunākajās tendencēs. Īsfilma ir žanrs, kas vislabāk un visprecīzāk raksturo konkrēto laiku un vietu, jo īsfilmas strauji atspoguļo notiekošos sociālos procesus.

“2ANNAS” izrādītā festivāla programma ir piemērota pieaugušajiem un jauniešiem, kas sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu. Programmā iekļauta festivāla godalgotā šveiciešu režisora Maikla Freja (Michael Frei) animācijas filma “Iespraud un spēlē” jeb “Plug&Play”, labākā Latvijas animācijas filma ''Kiosks'', kuras autore ir režisore Anete Melece, kā arī tiks izrādīta ar stikla diplomu godalgotā igauņu režisores Marijas Reinupas (Maria Reinup) spēlfilma “Maja” jeb ''Mai''.

Reģionālās tūres “2ANNAS PROJEKTORS 2014” ietvaros festivāla komanda viesosies 25.aprīlī Dubultos, 30.aprīlī Daugavpilī, 2.maijā Rēzeknē, 8.maijā Liepājā, 10. maijā Siguldā, 15.maijā Ogresgalā, savukārt tūres noslēgums norisināsies 16. maijā Ķeipenes kino stacijā. Programmas garums ir pusotra stunda. Ieeja bez maksas.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV